2 maja
czwartek
Zygmunta, Atanazego, Anatola
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Skowroński z Nagrodą im. Jacka Maziarskiego

Ocena: 0
1527
20141024 22:34 mz
fot. Michał Ziółkowski/Idziemy
 
Werdykt kapituły nagrody ogłosił jej przewodniczący, historyk prof. Jan Żaryn. Skowrońskiego nagrodzono "za utworzenie alternatywy do mainstremowego przekazu medialnego – radia Wnet, stanowiącego dowód, jak bez wsparcia ze strony władzy można wypromować radio docierające do słuchaczy, którzy szukają obiektywnej informacji; za przewodniczenie Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich, które próbuje nawiązać do najlepszych wzorców dziennikarstwa, honorować standardy i wspierać oddolne, patriotyczne inicjatywy wpisujące się w politykę pamięci; za promowanie środowisk, które bez instytucji przy ul. Foksal nie miałyby swojego miejsca".

Skowroński to dziennikarz prasowy, radiowy i telewizyjny. Ukończył filozofię na Uniwersytecie Warszawskim. Pracę dziennikarską rozpoczął w Radiu Zet, potem pojawiał się na antenie Programu III Polskiego Radia, a także w TVP1, Telewizji Puls i Polsacie. Pisał także do "Rzeczpospolitej". Od lipca 2006 r. do lutego 2009 r. był dyrektorem programowym radiowej Trójki. Skowroński stracił tę posadę mimo zwiększenia słuchalności programu i wpływów z reklam. Po odejściu z redakcji przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7 wraz z innymi wyrzuconymi z Trójki dziennikarzami założył radio internetowe pod nazwą Wnet (wymyślił ją Grzegorz Wasowski). Serwis umożliwia swoim użytkownikom m.in. publikowanie różnorodnych audycji, materiałów audiowizualnych, graficznych i tekstów przez nich tworzonych. Słynne "Poranki Radia Wnet", audycje prowadzone przez Skowrońskiego, transmituje m.in. Radio Warszawa.

Od 1 października 2011 r. Skowroński pełni funkcję prezesa SDP.

W gronie nominowanych do tegorocznej nagrody znaleźli się także redaktor naczelna portalu wPolityce.pl, publicystka "wSieci" – Marzena Nykiel, małżeństwo historyków – Joanna i Jarosław Szarkowie, raper Tadeusz "Tadek" Polkowski oraz dziennikarz, historyk i publicysta Tadeusz Płużański.

Nagrodę przyznała kapituła w składzie: prof. Jan Żaryn (przewodniczący), dr Izabella Galicka, prof. Zofia Zielińska, prof. Krzysztof Dybciak, Krzysztof Czabański i Krzysztof Kłopotowski. Uroczystość poprowadził dziennikarz Witold Gadowski.

Nagroda im. Jacka Maziarskiego przyznawana jest od 2010 r. przez Fundację im. Jacka Maziarskiego za wybitne osiągnięcia publicystyczno-eseistyczne wyróżniające się suwerennością myślenia i poszerzające naszą wiedzę o rzeczywistości. Jej dotychczasowi laureaci to Paweł Zyzak, bracia Jacek i Michał Karnowscy, Ewa Stankiewicz i dr hab. Sławomir Cenckiewicz.
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz



Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.



Newsletter