16 lipca
wtorek
Mariki, Benity, Eustachego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Uważajmy na oszustów żerujących na kłopotach katolickich mediów i parafii

Ocena: 4.5
1422

Sytuacja epidemii COVID-19 postawiła w trudnej sytuacji zarówno katolickie media, zwłaszcza prasę sprzedawaną dotąd w dziś niemal pustych z konieczności kościołach, jak i same parafie, które nie mogą liczyć na wsparcie swojego utrzymywania z mszalnej tacy. Żerują na tym oszuści robiący fikcyjne zbiórki na wsparcie tych parafii, ale i proponujący - posługując się logiem Radia Maryja i wizerunkiem o. Tadeusza Rydzyka CSsR - na fałszywych stronach www m.in. odpłatną pokutę online w ramach internetowej spowiedzi.

Taką oszukańczą działalność prowadzi portal "ojciec-dyrektor.de" - strona mająca jeden tylko cel - szkalować Kościół i Radio Maryja. Można było na tym portalu do niedawna znaleźć np. obok autentycznego apelu Radia Maryja o pomoc modlitewną i finansową potrzebną na utrzymywanie się radia - link do fałszywego konta radiostacji.

Na tej samej stronie znaleźć możemy nieczynny już - po opisaniu sprawy przez portal wirtualnemedia.pl - link do "Pokuty Online" - odpłatnej spowiedzi przez internet.

Wystarczy wpłacić 25 zł na "konto Radia Maryja"
- relacjonują wirtualnemedia.pl
Radiostacja zdecydowanie odcina się od tych działań.
Radio Maryja nigdy nie miało, nie ma i nie będzie mieć z takimi działaniami nic wspólnego. Radio Maryja ani nikt z nas nigdy nie prowadził i nie prowadzi żadnej spowiedzi przez internet, przez telefon czy jakiekolwiek środki techniczne.
- czytamy w komunikacie radia.
Niestety takich prowokacji i prób naciągania wiernych w związku z ograniczonym z powodu epidemii koronawirusa wstępem do kościołów, zwłaszcza w związku ze zbliżającymi się uroczystościami Wielkiej Nocy, może być coraz więcej.
Nie dajmy się nabierać oszustom, nie zniechęcajmy się, ale czyńmy dobro. Bierność dobrych rozzuchwala złych
- przestrzega Radio Maryja.
 
PEŁNA TREŚĆ KOMUNIKATU RADIA MARYJA
Drodzy Państwo. Otrzymujemy sygnały, że w internecie pojawiają się różne inicjatywy podszywające się pod Radio Maryja. Ostatnio oszuści ponownie się uaktywnili. Zakładają strony, wykorzystując wprost znaki Radia Maryja albo przerobione logo Radia Maryja, a także zdjęcia przedstawiające ojca Dyrektora. Chodzi o odbieranie dobrego imienia ojcu Dyrektorowi i Radiu Maryja, a także o kradzież. Przypominamy, że jedyna wiarygodna i oficjalna strona Radia Maryja w internecie to https://www.radiomaryja.pl/ z uwierzytelnieniem. Wszystkie inne, podobne na przykład ze zmienioną domeną lub innymi kombinacjami nie reprezentują Radia Maryja i często prowadzone są przez oszustów i złodziei oraz ludzi, którzy działają wbrew prawdzie. Ojciec Dyrektor Tadeusz Rydzyk CSsR również nie ma własnej strony internetowej ani też nie ma nic wspólnego z żadną stroną, która podszywałaby się pod niego lub wskazywałaby na jakiś związek. To oszustwo. Na przykład ostatnio po raz kolejny oszuści propagują tak zwaną „spowiedź w internecie”, pokutę online. Raz – oszuści ci drwią z Sakramentów świętych, dwa – zniesławiają Radio Maryja i ojca Dyrektora, trzy – okradają naiwnych, gdyż podają numery kont za tak zwaną „usługę”. Radio Maryja nigdy nie miało, nie ma i nie będzie mieć z takimi działaniami nic wspólnego. Radio Maryja ani nikt z nas nigdy nie prowadził i nie prowadzi żadnej spowiedzi przez internet, przez telefon czy jakiekolwiek środki techniczne. Nie ma czegoś takiego w Kościele. To byłoby nadużycie. Nie dajmy się nabierać oszustom, a poza tym Kochani nie zniechęcajmy się, ale czyńmy dobro, jeszcze więcej dobra. Bierność dobrych rozzuchwala złych. Szczęść Boże.
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 16 lipca

Wtorek, XV Tydzień zwykły
wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel
Nie zatwardzajcie dzisiaj serc waszych,
lecz słuchajcie głosu Pańskiego.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 11, 20-24
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter