20 października
sobota
Ireny, Kleopatry, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Włochy: nagroda imienia św. Jana Pawła II

Ocena: 0
770

W diecezji Teggiano-Policastro na południu Włoch ustanowiono nagrodę imienia św. Jana Pawła II. Będzie ona przyznawana dziennikarzom informującym o Kościele zgodnie z zasadami swej etyki zawodowej.

2016-03-30 21:12
(KAI/RV) / Teggiano, sg
fot. Michał Ziółkowski/Idziemy

Pierwsi laureaci otrzymają ją 2 kwietnia, w 11. rocznicę śmierci jej patrona. Jednym z nich jest emerytowany wicedyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej o. Ciro Benedettini CP. Dwoje pozostałych to watykaniści Stefania Falasca z dziennika katolickiego "Avvenire" i Fabio Marchese Ragona z włoskiej sieci telewizyjnej Mediaset. Przygotował on film dokumentalny „Uśmiech Karola” (Il sorriso di Karol), wyświetlany w telewizji z okazji kanonizacji Papieża Wojtyły.

Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się w ośrodku imienia papieża-Polaka w parafii św. Marka w Teggiano. W tamtejszym kościele przechowuje się relikwię włosów św. Jana Pawła II. Wierni będą ją mogli uczcić w sobotę 2 kwietnia o godzinie 21.37, czyli o tej, o której zmarł Ojciec Święty. Następnego dnia, w ustanowione przez niego święto Miłosierdzia Bożego, laureat nagrody o. Benedettini będzie tam przewodniczył koncelebrowanej Mszy. W tym roku 2 kwietnia przypada w wigilię Niedzieli Miłosierdzia tak samo, jak 11 lat temu, kiedy Jan Paweł II odchodził do Domu Ojca.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najczęściej czytane komentarze

 

Najwyżej oceniane artykuły

SALON DZIENNIKARSKI

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -