2 czerwca
piątek
Marianny, Marcelina, Piotra
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Brazylia: rząd Luli chce aborcji

Ocena: 2.85
441

W Brazylii nowy rząd prezydenta Luli zapowiada liberalizację aborcji, a konkretnie rezygnację z obowiązującego obecnie Statutu życia poczętego, który chroni nienarodzone dzieci. Głos w tej sprawie zabrała m.in. minister do spraw kobiet, mówiąc, że dla administracji nowego prezydenta „aborcja jest kwestią zdrowia publicznego”.

fot. PAP/EPA/Andre Borges

W związku z publiczną prowokacją społeczeństwa będącego w zdecydowanej większości za ochroną poczętego życia wypowiedział się publicznie w tej kwestii bp Ricardo Hoepers przewodniczący Komisji episkopatu ds. życia i rodziny. Według wspomnianego hierarchy projekt prawny (478/2007) znany jako „Statut życia poczętego zapewnia pełną ochronę życia i uznaje od poczęcia godność, naturę ludzką i osobowość prawną poczętego dziecka, przyznając mu pełną ochronę prawną”.

Ponadto bp Ricardo Hoepers stwierdził, że „Statut poczętego dziecka jest sprawiedliwy, bo jest zdobyczą praw człowieka na początku życia - pozwala ocalić życie obojga, matki i dziecka”.

Do obrony poczętego życia włączyło się prezydium episkopatu, które skierowało 18 stycznia oficjalną notę „Życie na pierwszym miejscu”.
„Krajowa Konferencja Biskupów Brazylii (CNBB) nie zgadza się i wyraża dezaprobatę dla wszelkich inicjatyw sygnalizujących możliwość uelastycznienia aborcji” – czytamy we wstępnym zdaniu wspomnianej noty.

Ponadto biskupi przypomnieli, że „obrona nienarodzonego dziecka stała się kompromisem przyjętym w trakcie kampanii wyborczej”!

Trzeba pamiętać, że każdy zamach na życie jest także agresją na demokratyczne rządy prawa i prowadzi do zamachów na godność i dobro społeczne. Nie dla aborcji! Bądźmy zjednoczeni w promowaniu godności każdego człowieka

– piszą w końcowej części oficjalnej noty biskupi z prezydium tutejszego episkopatu.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 3 czerwca

Sobota, VIII Tydzień Wielkanocny
Nakazy Pana są radością serca
+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mk 11, 27-33
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter