28 września
poniedziałek
Waclawa, Tymona, Marka
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Skandal z kartkami bożonarodzeniowymi ,,Made in China" w Wielkiej Brytanii

Ocena: 5
242

Przed świętami Bożym Narodzeniem zamieszkująca w Londynie 6-letnia dziewczynka Florence Widdiscombe znalazła wśród świątecznych kartek w sklepie należącym do sieci Tesco list o następującej treści: "Jesteśmy więźniami obcokrajowcami w więzieniu Quingpu w Szanghaju. Wbrew naszej woli jesteśmy zmuszani do pracy. Prosimy o pomoc i o powiadomienie organizacji walczących o prawa człowieka”. Sprawą zajął się dziennik "The Sunday Times".

fot. pixabay.com /CCO

Listy tego typu znajdowane były już wcześniej w kartkach sprzedawanych przez sieci Wal-Mart i Saks. Według norm Międzynarodowej Organizacji Pracy zatrudnianie więźniów nie jest zabronione, nie można ich jednak zmuszać do niewolniczej pracy, wbrew ich woli. Według agencji prasowej Bloomberg, większość firm międzynarodowych unika zakupów rzeczy produkowanych w więzieniach, dlatego że trudno jest stwierdzić, w jakich warunkach zostały one tam wykonane.

Przedstawiciel Sklepu Tesco skontaktował się z chińskim kontrahentem Yunguang Printing Co. Rzecznik tej firmy kategorycznie zaprzeczył, jakoby zmuszano więźniów do produkcji świątecznych kartek. "Nie mamy tego rodzaju produktów w naszym katalogu. Jest to kłamstwo, gdyż komuś zależy na tym, aby nas publicznie zniesławiać" – podkreślił rzecznik.

Dziennik "The Sunda Times" opisał, że wszystkie tego rodzaju listy dotyczące przymusowej pracy więźniów obcokrajowców w Chinach zbiera i ocenia pod kątem ich autentyczności Peter Humphrey , były dziennikarz, który wcześniej sam spędził 23 miesiące w szanghajskim więzieniu.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 28 września

Poniedziałek, XXVI Tydzień zwykły
+ Wspomnienie św. Wacława, męczennika
Syn Człowieczy przyszedł, żeby służyć
i dać swoje życie jako okup za wielu.

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Hi 1, 6-22; Ps 17, 1-3. 6-7; Łk 9, 46-50
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

- Reklama -


Najczęściej czytane artykuły

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter