25 czerwca
wtorek
Lucji, Wilhelma, Doroty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

GIF będzie kontrolował leki razem z prokuraturą

Ocena: 0
783

Główny Inspektorat Farmaceutyczny i Prokuratora Krajowa zacieśniają współpracę w przeciwdziałaniu nieprawidłowościom związanym z wytwarzaniem, importem i obrotem produktami leczniczymi. GIF i PK poinformowały o zawarciu porozumienia w tej sprawie.

fot. e-MagineArt, flickr, CC-BY

Porozumienie na czas nieokreślony podpisali prokurator krajowy Bogdan Święczkowski i główny inspektor farmaceutyczny Paweł Piotrowski.

Porozumienie – jak przekazano na stronach interenetowych GIF i PK – obejmuje m.in. wzajemne przekazywanie informacji, mające ułatwić efektywniejsze ściganie przestępstw i prowadzenie postępowań administracyjnych, a także wspólne podejmowanie czynności w zakresie uprawnień, jakie mają obie instytucje. Chodzi o wykonywanie przez inspektorów ds. obrotu hurtowego i inspektorów ds. wytwarzania czynności kontrolnych jednocześnie z funkcjonariuszami podejmującymi czynności procesowe w zakresie prowadzonego lub nadzorowanego przez prokuratora postępowania przygotowawczego. Dotyczyć to ma także powoływania ich w charakterze specjalistów.

Porozumienie dopuszcza możliwość organizacji wspólnych szkoleń dotyczących wykrywania i zwalczania naruszeń prawa dotyczącego wytwarzania, importu i obrotu produktami leczniczymi lub substancjami czynnymi.

Strony oceniają, że uprawnienia prokuratorów oraz wiedza i doświadczenie inspektorów, a także specjalistów nadzorujących rynek farmaceutyczny "stanowić będą połączone siły w zwalczaniu nielegalnych praktyk na rynku farmaceutycznym".

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 25 czerwca

"Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie."

Dziś w Kościele: wtorek, XII tydzień zwykły
+ dzień powszedni albo wspomnienie dowolne bł. Doroty z Mątowów
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Rdz 13,2.5-18  Ps 15,1-5   Mt 7,6.12-14
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytańNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -

JAN PAWEŁ II MÓWIŁ DO NAS

Pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II w czerwcu 1979 roku do Polski zmieniła trwale naszą ojczyznę i nas samych. Co wtedy papież chciał nam przekazać? Co zapamiętaliśmy?
+ 2 czerwca: Warszawa - Okęcie i Plac Zwycięstwa (1)
+ 3 czerwca: Warszawa i Gniezno (2)
+ 4 czerwca: Czestochowa (3)
+ 5 czerwca: Czestochowa (4)
+ 6 czerwca: ostatni dzień w Częstochowie i Kraków (5)
+ 7 czerwca: Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice, Oświęcim-Brzezinka (6)
+ 8 czerwca: Nowy Targ, Kraków (7)
+ 9 czerwca: Kraków, Nowa Huta, Kraków (8)
+ 10 czerwca: Kraków i pożegnanie z ojczyzną (9)