1 czerwca
poniedziałek
Justyna, Anieli, Konrada
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

GIF będzie kontrolował leki razem z prokuraturą

Ocena: 0
1378

Główny Inspektorat Farmaceutyczny i Prokuratora Krajowa zacieśniają współpracę w przeciwdziałaniu nieprawidłowościom związanym z wytwarzaniem, importem i obrotem produktami leczniczymi. GIF i PK poinformowały o zawarciu porozumienia w tej sprawie.

fot. e-MagineArt, flickr, CC-BY

Porozumienie na czas nieokreślony podpisali prokurator krajowy Bogdan Święczkowski i główny inspektor farmaceutyczny Paweł Piotrowski.

Porozumienie – jak przekazano na stronach interenetowych GIF i PK – obejmuje m.in. wzajemne przekazywanie informacji, mające ułatwić efektywniejsze ściganie przestępstw i prowadzenie postępowań administracyjnych, a także wspólne podejmowanie czynności w zakresie uprawnień, jakie mają obie instytucje. Chodzi o wykonywanie przez inspektorów ds. obrotu hurtowego i inspektorów ds. wytwarzania czynności kontrolnych jednocześnie z funkcjonariuszami podejmującymi czynności procesowe w zakresie prowadzonego lub nadzorowanego przez prokuratora postępowania przygotowawczego. Dotyczyć to ma także powoływania ich w charakterze specjalistów.

Porozumienie dopuszcza możliwość organizacji wspólnych szkoleń dotyczących wykrywania i zwalczania naruszeń prawa dotyczącego wytwarzania, importu i obrotu produktami leczniczymi lub substancjami czynnymi.

Strony oceniają, że uprawnienia prokuratorów oraz wiedza i doświadczenie inspektorów, a także specjalistów nadzorujących rynek farmaceutyczny "stanowić będą połączone siły w zwalczaniu nielegalnych praktyk na rynku farmaceutycznym".

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 1 czerwca

Poniedziałek, IX Tydzień zwykły
+ Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła
Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą, błogosławionaś Ty między niewiastami.
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Rdz 3,9-15.20; Ps 87,1-3.5-6; Dz 1,12-14; J 19,25-27 lub J2,1-11 lub Łk 1,26-38
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane artykuły


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter