21 sierpnia
środa
Joanny, Kazimiery, Piusa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

GIF będzie kontrolował leki razem z prokuraturą

Ocena: 0
902

Główny Inspektorat Farmaceutyczny i Prokuratora Krajowa zacieśniają współpracę w przeciwdziałaniu nieprawidłowościom związanym z wytwarzaniem, importem i obrotem produktami leczniczymi. GIF i PK poinformowały o zawarciu porozumienia w tej sprawie.

fot. e-MagineArt, flickr, CC-BY

Porozumienie na czas nieokreślony podpisali prokurator krajowy Bogdan Święczkowski i główny inspektor farmaceutyczny Paweł Piotrowski.

Porozumienie – jak przekazano na stronach interenetowych GIF i PK – obejmuje m.in. wzajemne przekazywanie informacji, mające ułatwić efektywniejsze ściganie przestępstw i prowadzenie postępowań administracyjnych, a także wspólne podejmowanie czynności w zakresie uprawnień, jakie mają obie instytucje. Chodzi o wykonywanie przez inspektorów ds. obrotu hurtowego i inspektorów ds. wytwarzania czynności kontrolnych jednocześnie z funkcjonariuszami podejmującymi czynności procesowe w zakresie prowadzonego lub nadzorowanego przez prokuratora postępowania przygotowawczego. Dotyczyć to ma także powoływania ich w charakterze specjalistów.

Porozumienie dopuszcza możliwość organizacji wspólnych szkoleń dotyczących wykrywania i zwalczania naruszeń prawa dotyczącego wytwarzania, importu i obrotu produktami leczniczymi lub substancjami czynnymi.

Strony oceniają, że uprawnienia prokuratorów oraz wiedza i doświadczenie inspektorów, a także specjalistów nadzorujących rynek farmaceutyczny "stanowić będą połączone siły w zwalczaniu nielegalnych praktyk na rynku farmaceutycznym".

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 21 sierpnia

"Czemu tu stoicie cały dzień bezczynnie?” Odpowiedzieli: „Bo nas nikt nie najął”.

Dziś w Kościele: środa, XX tydzień zwykły
+ wspomnienie św. Piusa X, papieża
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Sdz 9,6-15, Ps 21(20),2-7, Mt 20,1-16
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań

Lato z SalveNet - na okres wakacji proponujemy formację duchową w przystępnej formie: codziennie jeden kilkuminutowy film z cyklów prezentowanych na portalu SalveNet.Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -