20 stycznia
poniedziałek
Fabiana, Sebastiana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

LGBTQ w każdej szkole?

Ocena: 5
1825

Środowiska LGBTQ opanowują szkoły. Dlaczego przy aprobacie i za dotacje z MEN i Ministerstwa Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej?

fot. Irena Świerdzewska/Idziemy

Ogólnopolska „Kampania 16 dni przeciwko przemocy ze względu na płeć” zakończyła się 10 grudnia. Licealiści i gimnazjaliści mogli obejrzeć między innymi film „Fucking Amal”. To opowieść o nastoletniej Agnes, która zakochuje się w koleżance z klasy. Film „w bezpretensjonalny, niemalże paradokumentalny sposób ukazuje narodziny miłości” – rekomendują organizatorzy akcji. Druga filmowa propozycja, „Gdyby ściany mogły mówić II”, pokazuje dwie starające się o dziecko lesbijki. Ze strony internetowej organizatora akcji wynika, że jednym ze sponsorów i „operatorów” było Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Pieniądze w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich zadysponował na ten cel w 2015 r. rząd Platformy Obywatelskiej.

„16 dni akcji przeciw przemocy ze względu na Płeć” to sączenie tzw. polityki antydyskryminacyjnej, wmontowane w międzynarodową kampanię organizowaną już po raz 25. przez Center for Women’s Global Leadership. W tym roku pod hasłem: „Od pokoju w domu do pokoju na świecie: zadbajmy o bezpieczną edukację dla wszystkich!”. W Polsce akcję wspierała m.in. znana z prowadzenia edukacji seksualnej Fundacja Ponton. Za wprowadzanie projektu odpowiada Fundacja Autonomia. To nie pierwszy wspólny projekt tej Fundacji i MEN. Od lipca 2015 r., czyli czasów Joanny Kluzik-Rostkowskiej, realizowany jest projekt „Bezpieczna i Przyjazna Szkoła”.

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 51 (585), 18 grudnia 2016 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 28 grudnia 2016 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Dziennikarka, absolwentka SGGW i UW. Współpracowała z "Tygodnikiem Solidarność". W redakcji "Idziemy" od początku, czyli od 2005 r. Wyróżniona przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w 2013 i 2014 r.

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 20 stycznia

 Temu, kto prawy, ukażę zbawienie
Dziś w Kościele: poniedziałek, II tydzień zwykły, wspomnienie św. Fabiana, papieża i męczennika
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): 1 Sm 15,  16 -23; Ps 50 (49), 8- 9.16b-17. 21 i  23; Mk 2, 18 -22
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -