26 kwietnia
piątek
Marzeny, Klaudiusza, Marii
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

List do Franciszka

Ocena: 0
1487
Na list lewicowego Kongresu Kobiet skierowany do papieża Franciszka zareagowały członkinie Towarzystwa Fides et Ratio, Krajowej Rady ds. Duszpasterstwa Kobiet przy Konferencji Episkopatu Polski oraz Forum Kobiet Polskich.
Kongres Kobiet w liście podpisanym przez m.in. prof. Magdalenę Środę, Dorotę Warakomską i Henrykę Bochniarz przedstawił się jako „największy ruch społeczno-obywatelski w Polsce”, zbulwersowany i bezradny w obliczu rzekomego szaleństwa nienawiści wobec idelogii gender.

W odpowiedzi Towarzystwo Uniwersyteckie Fides et Ratio wystosowało do Ojca Świętego swój list, w którym pokazuje przekłamania i nieprawdziwe oskarżenia biskupów i ludzi Kościoła zawarte w tekście Kongresu Kobiet. Czytamy w nim:

Umiłowany Ojcze Święty!

W imieniu Zarządu Towarzystwa Uniwersyteckiego Fides et Ratio, zrzeszającego pracowników różnych uczelni, artystów i działaczy społecznych, pragniemy wyrazić swoje głębokie zaskoczenie listem od Kongresu Kobiet Polskich, wysłanym do Jego Świątobliwości.

Kongres Kobiet zrzesza niewielki procent kobiet polskich i to jedynie kobiet niewierzących, a z większością ich postulatów nie utożsamia się wielomilionowa rzesza wierzących kobiet, małżonek i matek polskich, a także wierzących mężczyzn. Skierowany na ręce Jego Świątobliwości list zawiera tak wiele przekłamań, całkowicie nieprawdziwych oskarżeń hierarchów Kościoła w Polsce, że czujemy się w obowiązku sprostowania stawianych w liście zarzutów.

Jest całkowitą nieprawdą, że ktokolwiek z Kardynałów, Biskupów, Księży, Katechetów podjął jakikolwiek atak na prawa kobiet, czy na ideały równości. Całkowicie bezpodstawne jest także oskarżenie o „szaleństwo nienawiści” do kobiet. Przeciwko tym zakłamaniom zdecydowanie protestujemy.

W cywilizacji miłości Jan Paweł II wzywał nas do poszanowania życia każdego człowieka – od poczęcia do naturalnej śmierci. Osoby zaangażowane w Kongresie Kobiet, a także tworzące programy gender studies promują tak zwane prawa reprodukcyjne, a więc prawo do legalnej aborcji na życzenie. Dla nas, ludzi wierzących, aborcja jest zawsze zabiciem nienarodzonego dziecka.

Osoby zaangażowane w prace Kongresu Kobiet oraz w realizację programów gender studies, aborcję uważają za prawo kobiety, nie przyznając prawa do narodzenia się dziecku, szczególnie wtedy, gdy nienarodzone dziecko jest upośledzone lub chore. Chciałyby także zapewnienia każdej kobiecie prawa do antykoncepcji oraz medycznych procedur wspomaganej prokreacji, poniżających godność osoby.

Istotnym problemem staje się także negowanie związku małżeńskiego jako związku kobiety i mężczyzny, prawa do wychowywania dzieci przez rodziców zgodnie z wyznawanymi przez nich wartościami.

Niepokoi także uderzenie w czystość i niewinność dzieci i młodzieży, poprzez deprawujące programy edukacji seksualnej, negującej wszelkie normy moralne w dziedzinie ludzkiej seksualności. To przeciwko tym zjawiskom protestują nasi pasterze i wierni.

Głębokie zaniepokojenie budzi także dążenie do ratyfikacji Konwencji Rady Europy w sprawie zapobiegania przemocy wobec kobiet i przemocy domowej, zawierającej cały szereg słusznych postulatów, a jednak wprowadzającej także takie rozwiązania prawne, które godzą w chrześcijańskie rozumienie małżeństwa i rodziny, na które nigdy nie możemy się zgodzić.

Umiłowany Ojcze Święty!


Nasza Ojczyzna jest wierna przesłaniu Jana Pawła II, także tego, które dotyczy teologii ciała i personalizmu chrześcijańskiego. Będziemy bronić miłości, godności małżeństwa i rodziny, prawa do życia każdego człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci.

Będziemy także ujawniać zakłamanie cywilizacji śmierci, która chciałaby zawładnąć sercami, szczególnie młodych ludzi.

Zwracamy się z prośbą o gorącą modlitwę w intencji prawdy, w intencji poszanowania godności każdego człowieka, miłości, małżeństwa i rodziny, a także w intencji nawrócenia tych, którzy promują cywilizację śmierci.

Z wyrazami czci i szacunku
w imieniu Zarządu Towarzystwa Uniwersyteckiego Fides et Ratio
profesor UKSW,
dr hab. Maria Ryś – prezes
dr Irena Grochowska – wiceprezes.

Monika Odrobińska
Idziemy nr 49 (430), 8 grudnia 2013 r.


PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 25 kwietnia

Czwartek, IV Tydzień wielkanocny
Święto św. Marka, ewangelisty
My głosimy Chrystusa ukrzyżowanego,
który jest mocą i mądrością Bożą.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mk 16, 15-20
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)


ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz



Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.



Newsletter