21 kwietnia
niedziela
Anzelma, Bartosza, Feliksa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Medale KEN dla pracowników Wydziału Nauki Katolickiej i nauczycieli religii (zdjęcia)

Ocena: 0
711

Pracownicy Kurii Warszawsko-Praskiej siostra Cecylia Stusowicz USJK oraz ksiądz Mariusz Czyżewski, a także dwoje katechetów uczących w szkołach na terenie diecezji warszawsko-praskiej Anna Wycisłowska oraz Grzegorz Diłanian zostali uhonorowani Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Fot. Kuratorium Oświaty w Warszawie

Medale wręczył podczas uroczystości 19 października dyrektor generalny w Ministerstwie Edukacji i Nauki Sławomir Adamiec.

Odznaczenie jest przyznawane przez Ministra Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania.

Galeria zdjęć - link (fot. Kuratorium Oświaty w Warszawie).

Siostra Cecylia Stusowicz pracowała przez wiele lat jako nauczyciel religii. Od 1992 roku zatrudniona w Wydziale Nauki Katolickiej Kurii Biskupiej Warszawsko-Praskiej. Współorganizatorka Olimpiady Teologii Katolickiej oraz licznych wykładów, szkoleń, warsztatów i spotkań formacyjnych dla nauczycieli religii. Współorganizuje dni skupienia dla katechetów oraz nauczycieli religii. Współpracuje ze szkołami w celu podniesienia jakości pracy placówek. Za wzorową i pełną poświęcenia pracę nagradzana przez kolejnych biskupów warszawsko-praskich. Otrzymała Medal Bene Facientibus oraz Medal Jubileuszowy.

Ksiądz Mariusz Czyżewski był nauczycielem religii w wielu szkołach podstawowych i gimnazjach. Organizator wyjazdów dla dzieci i młodzieży. Od 2013 roku wicedyrektor Wydziału Nauki Katolickiej Kurii Biskupiej Warszawsko-Praskiej. Współorganizator Olimpiady Teologii Katolickiej oraz licznych wykładów, szkoleń, warsztatów i spotkań formacyjnych dla nauczycieli religii. Prowadził dni skupienia, rekolekcje szkolne dla dzieci i młodzieży oraz dla nauczycieli religii, a także szkolenia metodyczno-dydaktyczne. Autor podręczników do lekcji religii. Współpracuje ze szkołami w celu podniesienia jakości pracy placówek.

Anna Wycisłowska to nauczyciel z wieloletnim stażem. Obecnie na emeryturze, chętnie podejmuje zastępstwa za nauczycieli przebywających na urlopach i dłuższych zwolnieniach. Przygotowywała z sukcesami młodzież do wydarzeń kulturalnych i konkursów. Zaangażowana w działalność społeczną i charytatywną. Za swoją pracę wielokrotnie nagradzana przez dyrektora szkoły oraz w 2013 roku przez Burmistrza Miasta Mińsk Mazowiecki. Otrzymała również: Medal Bene Facientibus przyznany przez biskupa warszawsko-praskiego, Medal Srebrny za Długoletnią Służbę przyznany przez Prezydenta RP oraz Medal Jubileuszowy diecezji warszawsko-praskiej.

Grzegorz Diłanian jest nauczycielem religii, etyki i filozfii z prawie dwudziestoletnim stażem. Autor programów edukacji filozoficznej i prawnej. Organizował interesujące debaty, rajdy po górach oraz imprezy kulturalne dla młodzieży. Dwukrotnie wygrał konkurs na stanowisko doradcy metodycznego m.st. Warszawy w zakresie religii i przez sześć lat realizował powieżone mu obowiązki w Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń. W ramach swoich kompetencji podejmuje konsultacje indywidualne i zbiorowe dla nauczycieli. Zaangażowany w szkolenia dla katechetów oraz przygotowywanie podręczników do lekcji religii.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 21 kwietnia

Czwarta Niedziela Wielkanocna
Niedziela Dobrego Pasterza
Ja jestem dobrym pasterzem
i znam owce moje, a moje Mnie znają.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 10, 11-18
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego) 
+ Komentarz "Idziemy" - Powołani do łączenia kropek

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter