2 czerwca
piątek
Marianny, Marcelina, Piotra
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Państwowa Komisja ds. Pedofilii interweniuje w sprawie filmu Patryka Vegi - "Oczy diabła"

Ocena: 4.7
2315

Państwowa Komisja ds. Pedofilii zwróciła się do Prokuratora Krajowego z prośbą o informacje, czy prowadzone są czynności dotyczące spraw, które przedstawiono w filmie „Oczy diabła" w reż. Patryka Vegi. Tematem filmu jest m.in. proceder międzynarodowego handlu dziećmi.

Fot. print screen youtube

Film pt. „Oczy diabła", który - jak napisała komisja - ma charakter dokumentalny, dostępny jest od 2 lutego na kanale Patryka Vegi na YouTube.

Państwowa Komisja ds. Pedofilii zwróciła się do Prokuratura Krajowego z prośbą o udzielenie informacji, czy prowadzone są czynności mające na celu wyjaśnienie przedstawionych w wyżej przywołanej produkcji okoliczności, które wskazują na możliwość popełnienia szeregu przestępstw - w tym nadużyć seksualnych wobec małoletnich poniżej lat 15.

- czytamy w informacji opublikowanej na rządowych stronach gov.pl.

Komisja przypomniała też, że podstawą prawną podjętego przez nią działania jest art. 3 ustawy z 2019 r. o Państwowej Komisji do spraw wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności wobec małoletniego poniżej lat 15. Przepis ten głosi, że „Komisja podejmuje działania mające na celu zapewnienie niezwłocznej reakcji organów państwa oraz organizacji i podmiotów w zakresie zwalczania nadużyć seksualnych, a także podejmuje działania umożliwiające pociągnięcie do odpowiedzialności sprawców tych nadużyć".

Obejrzałem „Oczy diabła" - wstrząsający film dokumentalny Patryka Vegi o handlu dziećmi i o mafii pedofilskiej działającej w Europie. Polecam, ale tylko ludziom o mocnych nerwach i najlepiej nie przed snem. Reżyserowi należą się słowa uznania i szacunku nie tylko za sam film, ale i za uratowanie życia noworodka - Marcelinki. Dziwi brak szybkiej reakcji organów ścigania na ujawniony proceder. Nadzieją jest ostatnie zainteresowanie sprawą Państwowej Komisji ds. Pedofilii.
W filmie Vega niedwuznacznie wskazuje także na rolę szatana w tym procederze. To ważna, choć oczywista dla mnie wskazówka, bo wtedy wiele spraw zaczyna układać się w całość. Ale o tym jeszcze napiszę w „Idziemy".

-  zaznaczył na swoim profilu facebookowym redaktor naczelny tygodnia Idziemy ks. Henryk Zieliński.

Czytaj także: Oczy diabła

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 3 czerwca

Sobota, VIII Tydzień Wielkanocny
Nakazy Pana są radością serca
+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mk 11, 27-33
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter