Państwowa Komisja ds. Pedofilii zwróciła się do Prokuratora Krajowego z prośbą o informacje, czy prowadzone są czynności dotyczące spraw, które przedstawiono w filmie „Oczy diabła" w reż. Patryka Vegi. Tematem filmu jest m.in. proceder międzynarodowego handlu dziećmi.
Film pt. „Oczy diabła", który - jak napisała komisja - ma charakter dokumentalny, dostępny jest od 2 lutego na kanale Patryka Vegi na YouTube.
Państwowa Komisja ds. Pedofilii zwróciła się do Prokuratura Krajowego z prośbą o udzielenie informacji, czy prowadzone są czynności mające na celu wyjaśnienie przedstawionych w wyżej przywołanej produkcji okoliczności, które wskazują na możliwość popełnienia szeregu przestępstw - w tym nadużyć seksualnych wobec małoletnich poniżej lat 15.
- czytamy w informacji opublikowanej na rządowych stronach gov.pl.
Komisja przypomniała też, że podstawą prawną podjętego przez nią działania jest art. 3 ustawy z 2019 r. o Państwowej Komisji do spraw wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności wobec małoletniego poniżej lat 15. Przepis ten głosi, że „Komisja podejmuje działania mające na celu zapewnienie niezwłocznej reakcji organów państwa oraz organizacji i podmiotów w zakresie zwalczania nadużyć seksualnych, a także podejmuje działania umożliwiające pociągnięcie do odpowiedzialności sprawców tych nadużyć".
Obejrzałem „Oczy diabła" - wstrząsający film dokumentalny Patryka Vegi o handlu dziećmi i o mafii pedofilskiej działającej w Europie. Polecam, ale tylko ludziom o mocnych nerwach i najlepiej nie przed snem. Reżyserowi należą się słowa uznania i szacunku nie tylko za sam film, ale i za uratowanie życia noworodka - Marcelinki. Dziwi brak szybkiej reakcji organów ścigania na ujawniony proceder. Nadzieją jest ostatnie zainteresowanie sprawą Państwowej Komisji ds. Pedofilii.
W filmie Vega niedwuznacznie wskazuje także na rolę szatana w tym procederze. To ważna, choć oczywista dla mnie wskazówka, bo wtedy wiele spraw zaczyna układać się w całość. Ale o tym jeszcze napiszę w „Idziemy".
- zaznaczył na swoim profilu facebookowym redaktor naczelny tygodnia Idziemy ks. Henryk Zieliński.
Czytaj także: Oczy diabła