12 maja
środa
Pankracego, Dominika, Achillesa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Warszawa: w pierwszej fazie rekrutacji ponad 10 proc. dzieci nie dostało się do przedszkoli

Ocena: 0
306

2,5 tys. dzieci nie dostało się do przedszkoli, które wybrali ich rodzice w pierwszej fazie rekrutacji. Teraz czekają na przydział miejsca w innych placówkach – wynika z odpowiedzi stołecznego ratusza na pytania Polskiej Agencji Prasowej.

Fot. pixabay.com/CCO

Rzecznik urzędu miasta Karolina Gałecka poinformowała, że według danych pochodzących z elektronicznego systemu rekrutacyjnego z 15 czerwca br. 38,3 tys. rodziców dzieci obecnie uczęszczających do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach potwierdziło wolę kontynuowania wychowania przedszkolnego.

O przyjęcie do przedszkola lub oddziału przedszkolnego ubiegało się 23,3 tys. dzieci. Przyjętych zostało 20,3 tys. dzieci, 446 rodziców nie potwierdziło woli zapisu dziecka lub zrezygnowało z miejsca. Na wskazanie miejsca oczekuje jeszcze 2,5 tys. dzieci

– wyjaśniła rzecznik.

Gałecka zapewniła, że

zgodnie z przepisami wszystkie 3-, 4-, 5- i 6-latki mieszkające w Warszawie, których rodzice ubiegali się o przyjęcie dziecka do przedszkola lub oddziału przedszkolnego, będą miały zapewnione miejsce realizacji wychowania przedszkolnego w przedszkolu lub oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej.

Wskazała, że obecnie trwa proces składania i rozpatrywania odwołań, a od 8 czerwca do 15 lipca rodzice dzieci nieprzyjętych w postępowaniu rekrutacyjnym otrzymają informację, w którym przedszkolu lub oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej przygotowano miejsce dla ich dziecka. Według ratusza w Warszawie jest jeszcze 2,9 tys. wolnych miejsc w przedszkolach.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 12 maja

Środa, VI Tydzień Wielkanocny
Dzień Powszedni albo wspomnienie świętych męczenników Nereusza i Achillesa albo wspomnienie św. Pankracego, męczennika
Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy,
doprowadzi was do całej prawdy.

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): J 16,12-15
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter