12 lipca
piątek
Jana, Brunona, Bonifacego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Włochy: pomoc dla Syrii - Caritas Ambrosiana w czołówce

Ocena: 0
1054

Aktywne uczestnictwo w kampanii prowadzonej przez Konferencję Episkopatu Włoch na rzecz uchodźców zablokowanych z powodu zamkniętych granic w krajach bałkańskich, wsparcie dla ofiar wojny w krajach Bliskiego Wschodu, różne projekty parafialne – to tylko niektóre inicjatywy Caritas Ambrosiana z Mediolanu z okazji Wielkiego Postu i Jubileuszu Miłosierdzia.

2016-02-16 15:44
xlw (KAI Rzym) / Mediolan, mz
fot. PAP/EPA/DJORDJE SAVIC

Przedstawiciele Caritas Ambrosiana pojechali w zeszłym tygodniu rozeznać potrzeby uchodźców stłoczonych w obozach na zamkniętych granicach na Bałkanach. – Są tam głównie rodziny z dziećmi, z Syrii, Iraku i Afganistanu – mówi Sergio Malacrida, który właśnie zakończył 6-dniową podróż wzdłuż około 3400 kilometrów granic. – Jest to bardzo bolesne zobaczyć, jak zamknięcie granic zmusza uchodźców do pozostania w tymczasowych obozach w oczekiwaniu. Zwłaszcza teraz, w środku zimy, gdy oprócz głodu i zmęczenia, odczuwa się przeraźliwe zimno.

Ponadto Caritas Ambrosiana rozwija własne inicjatywy w Syrii. – W Damaszku wspieramy finansowo szpital chirurgiczny i tworzymy fundusz pomocy rodzinom – wyjaśnia Alberto Minoia. Inne projekty dotyczą Libanu, gdzie wolontariusze z Lombardii wspierają organizację obozów dla dzieci. – Z kolei w Iraku pomagamy diecezji Herbil – dodaje Minoia – dostarczamy żywność, leki, a także finansujemy zakup generatora prądu i pieców na zimę.

Ponadto aktywność Caritas Ambrosiana polega na uwrażliwianiu społeczności na konieczność pomocy uchodźcom, którzy znajdują się w dramatycznej sytuacji. Organizowane są spotkania w parafiach i bibliotekach: – W celu zapewnienia realnej pomocy jest ważne, aby zrozumieć przyczyny migracji i konfliktów, które toczą się w Syrii i Iraku – podsumowuje Minoia.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 12 lipca

Piątek, XIV Tydzień zwykły
Gdy przyjdzie Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy
i przypomni wam wszystko, co wam powiedziałem.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 10, 16-23
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter