4 kwietnia
sobota
Izydora, Waclawa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Włochy: pomoc dla Syrii - Caritas Ambrosiana w czołówce

Ocena: 0
709

Aktywne uczestnictwo w kampanii prowadzonej przez Konferencję Episkopatu Włoch na rzecz uchodźców zablokowanych z powodu zamkniętych granic w krajach bałkańskich, wsparcie dla ofiar wojny w krajach Bliskiego Wschodu, różne projekty parafialne – to tylko niektóre inicjatywy Caritas Ambrosiana z Mediolanu z okazji Wielkiego Postu i Jubileuszu Miłosierdzia.

2016-02-16 15:44
xlw (KAI Rzym) / Mediolan, mz
fot. PAP/EPA/DJORDJE SAVIC

Przedstawiciele Caritas Ambrosiana pojechali w zeszłym tygodniu rozeznać potrzeby uchodźców stłoczonych w obozach na zamkniętych granicach na Bałkanach. – Są tam głównie rodziny z dziećmi, z Syrii, Iraku i Afganistanu – mówi Sergio Malacrida, który właśnie zakończył 6-dniową podróż wzdłuż około 3400 kilometrów granic. – Jest to bardzo bolesne zobaczyć, jak zamknięcie granic zmusza uchodźców do pozostania w tymczasowych obozach w oczekiwaniu. Zwłaszcza teraz, w środku zimy, gdy oprócz głodu i zmęczenia, odczuwa się przeraźliwe zimno.

Ponadto Caritas Ambrosiana rozwija własne inicjatywy w Syrii. – W Damaszku wspieramy finansowo szpital chirurgiczny i tworzymy fundusz pomocy rodzinom – wyjaśnia Alberto Minoia. Inne projekty dotyczą Libanu, gdzie wolontariusze z Lombardii wspierają organizację obozów dla dzieci. – Z kolei w Iraku pomagamy diecezji Herbil – dodaje Minoia – dostarczamy żywność, leki, a także finansujemy zakup generatora prądu i pieców na zimę.

Ponadto aktywność Caritas Ambrosiana polega na uwrażliwianiu społeczności na konieczność pomocy uchodźcom, którzy znajdują się w dramatycznej sytuacji. Organizowane są spotkania w parafiach i bibliotekach: – W celu zapewnienia realnej pomocy jest ważne, aby zrozumieć przyczyny migracji i konfliktów, które toczą się w Syrii i Iraku – podsumowuje Minoia.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 4 kwietnia

Wielu Żydów ujrzawszy to, czego Jezus dokonał, uwierzyło w Niego.
Dziś w Kościele: sobota, V Tydzień Wielkiego Postu
Czytania liturgiczne (rok A, II): Ez 37,21-28; Jr 31,10-13; J 11,45-57
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań
+ Wielkopostne Kościoły Stacyjne
4 kwietnia – Parafia Zmartwychwstania Pańskiego (ul. Księcia Ziemowita 39, DW-P)
+ "Ziarna Słowa" Jana Pawła II

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter