°/° °/° °/°

Sukcesy kajakarzy

Ocena: 0
1221
Złote medale w mistrzostwach Europy w Montemor-o-Velho (Portugalia) zdobyły Karolina Naja i Beata Mikołajczyk (K2, 500 i 1000 m) oraz Marta Walczykiewicz (K1, 200 m). Dorobek polskiej reprezentacji uzupełniają dwa srebrne i cztery brązowe krążki.

DZIĘKUJĄ ZA MISTRZA

Około 200 kibiców i sympatyków Legii Warszawa przyszło w czwartek 13 czerwca do katedry św. Floriana na Pradze. Na Mszy Świętej dziękowali Bogu za mistrzostwo i Puchar Polski, zdobyte przez stołeczny klub w minionym sezonie. Eucharystii przewodniczył proboszcz parafii katedralnej i zagorzały kibic Legii ks. prałat Bogusław Kowalski. W homilii mówił, że życie jest „jednym wielkim meczem i walką ze słabościami, pokusami i grzechem”. Aby go wygrać, potrzebujemy najlepszego trenera – Chrystusa. Ksiądz Kowalski podkreślił też, że komuś, kto od małego przywiązany jest do „małej ojczyzny” – klubu sportowego – łatwiej będzie wytłumaczyć, co znaczą narodowe barwy, godło czy hymn państwowy. Po Mszy Świętej kibice z szalikami w górze zaprezentowali przed katedrą kilka przyśpiewek z Łazienkowskiej.

BRĄZOWA SZPADA

Krzysztof Mikołajczak (Stowarzyszenie Szermierzy Legia Warszawa) wywalczył brązowy medal w turnieju indywidualnym szpadzistów podczas mistrzostw Europy w Zagrzebiu. To jego największy sukces w karierze.

OBRONILI TYTUŁ

Rugbiści Lechii Gdańsk zostali mistrzami Polski. W finałowym spotkaniu pokonali w Gdyni miejscową Arkę 24:20 (12:14).