Trudne skakanie

Ocena: 0
837
2016-03-07 12:28 mz

W gęstej mgle zwyciężył Czech Roman Koudelka. Drugi był Norweg Kenneth Gangnes, trzeci zaś – Japończyk Noriaki Kasai, dla którego były to 498. występ i 61. podium w zawodach z cyklu PŚ. Najlepszy z Polaków, Kamil Stoch, zajął 10. miejsce.

Debiut w elicie

Polscy tenisiści stoczyli pierwszy pojedynek w Grupie Światowej Pucharu Davisa. Na kortach gdańskiej Ergo Areny pokazali się z dobrej strony, walczyli mężnie, ale ostatecznie przegrali z Argentyńczykami 2:3. W białoczerwonych barwach wystąpili Michał Przysiężny, Hubert Hurkacz oraz debel Łukasz Kubot i Marcin Matkowski.

Kolarki na medal

Katarzyna Pawłowska (Boels-Dolmans) po raz trzeci w karierze zdobyła złoty medal mistrzostw świata w kolarstwie torowym w Londynie. Polka wygrała wyścig punktowy. Po srebro sięgnęła Małgorzata Wojtyra (BoGo Szczecin) w wyścigu na 3 km na dochodzenie.

Biathlonista wszechczasów

Ole Einar Bjørndalen, który w styczniu obchodził 42. urodziny, na półmetku mistrzostw świata w Oslo miał już na koncie dwa srebrne krążki. Norweg, który uprawia biathlon od 1983 r., zapowiedział niedawno, że po sezonie zakończy karierę. Jego dorobek zwala z nóg: 19 złotych, 14 srebrnych i 9 brązowych medali MŚ, 13 medali olimpijskich (8 złotych), sześć zwycięstw w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, 95 zwycięstw w zawodach pucharowych.