Złoty bilard

Ocena: 0
1645
Na taki sukces na mistrzostwach Europy bilardowa Polska czekała od dawna.
Do Portugalii polecieli zawodnicy męskiej drużyny, którzy pamiętają złoto z 2011 roku – Tomasz Kapłan (Nosan Kielce) i Mariusz Skoneczny (Duet Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki), Karol Skowerski (Nosan Kielce), medalista z brązowej drużyny sprzed 6 lat, oraz utalentowany debiutant Mieszko Fortuński (ERG Bieruń Folie DSB Lubin). Nad całością czuwał doświadczony selekcjoner Marcin Krzemiński. W kategorii zawodników na wózkach startują Michał Kłusakiewicz i Emil Piotr Malanowski, którego trenerem jest nasz redakcyjny kolega Piotr Z. Rybicki.

Wstyd na Narodowym

Przez problemy z nawierzchnią i taśmą startową żużlowe Grand Prix Polski na Stadionie Narodowym w Warszawie przerwano po 12 biegach. Liczna, bo 53-tysięczna publiczność nie była zadowolona z decyzji organizatorów. Większość kibiców wyszła jeszcze przed rundą honorową dla żegnającego się z cyklem byłego mistrza świata Tomasza Golloba. Za przygotowanie toru odpowiadała duńska firma „Speed Sport”.

Podnieśli medali kilka

Z tytułem mistrza Europy w podnoszeniu ciężarów w dwuboju w kategorii 105 kg powrócił z Tbilisi Bartłomiej Bonk (Budowlani Opole). Na tym samym podium, ale na trzecim stopniu stanął jego klubowy kolega Arkadiusz Michalski. W kategorii 58 kg brąz zdobyła Aleksandra Klejnowska-Krzywańska (Zawisza Bydgoszcz).

Sukces mistrza świata

Michał Kwiatkowski (Etixx-Quick Step) wygrał najbardziej prestiżowy holenderski klasyk kolarski Amstel Gold Race. Trasa wiodła z Maastricht do Berg en Terblijt koło Valkenburga (258 km). Wyścig rozgrywany jest od 1966 r.

Wypadły z elity

Polskie tenisistki przegrały w Zielonej Górze ze Szwajcarkami 2:3 w barażu o miejsce w Grupie Światowej Pucharu Federacji. Decydujący był mecz deblowy, w którym Agnieszka Radwańska i Alicja Rosolska uległy Timei Bacsinszky i Viktoriji Golubic 6:2, 4:6, 7:9.

Michał Ziółkowski
Idziemy nr 17 (500), 26 kwietnia 2015 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 27 kwietnia

Sobota, IV Tydzień wielkanocny
Jeżeli trwacie w nauce mojej,
jesteście prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 14, 7-14
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)