22 czerwca
sobota
Pauliny, Tomasza, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Nareszcie wolna! - książka Asii Bibi

Ocena: 4.6
3149

W lutym ukaże się nowa książka Asii Bibi "Nareszcie wolna!" - historia uwolnienia skazanej na śmierć chrześcijanki z Pakistanu.

Fot. Flickr/CC BY-NC-SA 2.0

W 2010 roku Asia Bibi została skazana za obrazę Mahometa. Władze postawiły jej zarzut bluźnierstwa na podstawie oskarżenia sąsiadki, żony miejscowego imama. Główną winą Asii było - w rozmowie z islamskimi kobietami - mówienie o Jezusie Chrystusie, który umarł za grzeszników i skierowane do nich pytanie, czy muzułmański „prorok” zrobił coś podobnego dla ludzi. Wcześniej muzułmanki, z którymi pracowała przy zbiorze owoców i którym przyniosła wodę do picia, odmówiły jej picia z „nieczystego naczynia” używanego przez chrześcijankę i oskarżyły o skażenie studni przez sam fakt zaczerpniecia z niej przez Asię Bibi wody. Po tych wydarzeniach kobieta została pobita we własnym domu, gdzie wg świadków miała przyznać się do bluźnierstwa, a następnie aresztowana przez policję.

Sąd skazał Asię Bibi na karę śmierci przez powieszeniena. Czekając na wyrok w celi śmierci spędziła osiem lat. Żądano od niej, by wyrzekła się wiary, zastraszano ją i torturowano. Po wielu apelacjach została uniewinniona. Opuściła więzienie w listopadzie 2018 roku. W styczniu 2019 roku Sąd Najwyższy Pakistanu potwierdził ostatecznie jej uniewinnienie, w maju tego roku wyjechała z Pakistanu do Kanady, jednak wciąż grozi jej niebezpieczeństwo ze strony fundamentalistycznych organizacji islamskich.

W swojej książce Asia Bibi opisuje czas spędzony w więzieniu, w Pakistanie, koszmar, który musiała przeżywać każdego dnia. Pomimo wielu cierpień, świadomości że w każdej chwili może zostać zabita, nie porzuciła wiary. Ocalała!

Książka „Nareszcie wolna!” ukaże się14 lutego br. nakładem Wydawnictwa Esprit.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 21 czerwca

Piątek, XI Tydzień zwykły
Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
Błogosławieni ubodzy w duchu,
albowiem do nich należy królestwo niebieskie.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 6, 19-23
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter