4 lutego
sobota
Andrzeja, Weroniki, Joanny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

PoKolędzie JP2 - kolędnicy poszukiwani!

Ocena: 5
213

W Centrum Myśli Jana Pawła II ruszyły przygotowania do corocznej akcji PoKolędzie JP2. W styczniu – już tradycyjnie – kolędnicy odwiedzą domy seniora, ośrodki pomocy społecznej, areszty czy placówki opiekuńczo-wychowawcze, dzieląc się z ich mieszkańcami śpiewem oraz radością Bożego Narodzenia.

Do 4 grudnia organizatorzy czekają na zgłoszenia zespołów, miejsc i wolontariuszy. CMJP2 zaprasza zespoły muzyczne, chóry szkolne i akademickie, schole kościelne, uniwersytety trzeciego wieku, ale do akcji mogą włączyć się także muzykujący przyjaciele i współpracownicy. Kolędnicy odwiedzają miejsca o utrudnionym lub ograniczonym dostępie do kultury, gdzie występują z koncertem kolęd a także zapraszają podopiecznych do wspólnego śpiewania. Równolegle trwają zgłoszenia miejsc, które chciałyby przyjąć u siebie kolędników.

- PoKolędzie to projekt, którego główną ideą jest spotkanie z drugim człowiekiem – mówi Dorota Czajkowska, koordynatorka projektu. – Dzięki wspólnemu kolędowaniu pielęgnujemy tradycję, a jednocześnie umacniamy poczucie solidarności społecznej. To działanie niesie radość i nadzieję, która w ostatnim czasie jest szczególnie ważna – podkreśla.

Warszawska akcja kolędowania organizowana jest już po raz dziewiąty. Nazwa „PoKolędzie JP2” nawiązuje do pięknej polskiej tradycji chodzenia „po kolędzie", czyli kolędowania w okresie bożonarodzeniowym, ze szczególnym zwróceniem uwagi na aspekt wychodzenia z kolędą do ludzi.Spotkania kolędowe odbędą się w dniach od 3 do 31 stycznia 2023 roku. Wszystkie zgłoszone zespoły zostaną wyposażone w gotowe śpiewniki i prezentację. W organizacji spotkania kolędowego w konkretnym miejscu pomogą ambasadorzy-wolontariusze, którzy także właśnie teraz mogą zgłaszać się do akcji.

Wszystkich chętnych do dołączenia i niesienia radości Bożego Narodzenia organizatorzy zapraszają do zgłaszania się za pomocą formularza dostępnego na stronie: pokoledziejp2.pl. Tam takze więcej onformacji o akcji.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 4 lutego

Sobota, IV tydzień zwykły
Moje owce słuchają mego głosu,
Ja znam je, a one idą za Mną.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mk 6, 30-34
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz

- Reklama -


Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter