30 maja
wtorek
Ferdynanda, Karola, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Pierwsze warszawskie "Mieszkania plus" staną na Woli

Ocena: 0
714

W czwartek spółka BGK Nieruchomości podpisała z Pocztą Polską warunkową umowę inwestycyjną w ramach rządowego programu Mieszkanie plus na budowę lokali w stolicy. Na warszawskiej Woli ma powstać 1,1 tys. mieszkań.

fot. PAP/Marcin Obara

– "Mieszkanie plus" to najważniejszy pakiet rozwiązań Narodowego Programu Mieszkaniowego, którego celem jest zwiększenie liczby mieszkań dostępnych w przystępnych cenach – powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk. – Cieszę się, że to właśnie na gruntach Poczty Polskiej, jako pierwszej spółki skarbu państwa, rozpocznie się realizacja inwestycji – zaznaczył.

Działki, na których będzie realizowana inwestycja, jak informuje BGKN, "zostaną wniesione przez Pocztę Polską w formie aportu, z kolei budowę mieszkań sfinansuje fundusz zarządzany przez spółkę BGK Nieruchomości".

Tereny, na których ruszą inwestycje, zlokalizowane są w południowo-zachodniej części dzielnicy Wola. Na pierwszej, ponad dwuhektarowej działce położonej przy ul. Sowińskiego 28 powstanie blisko 450 mieszkań, na drugiej – około trzyhektarowej, znajdującej się przy ul. Worcella 1 – zostanie zbudowane około 650 mieszkań.

– Nasza spółka realizuje program "Mieszkanie plus" w ramach działań rynkowych, dlatego cieszy nas, że na zasadach komercyjnych pozyskaliśmy stołeczne grunty, doskonale położone i skomunikowane z warszawskim śródmieściem – powiedział Bartłomiej Pawlak, członek zarządu BGK Nieruchomości. – Liczę na to, że realizowana na gruntach Poczty Polskiej inwestycja pokaże, że warto sięgać po niewykorzystywane tereny spółek Skarbu Państwa, by budować na nich mieszkania dla polskich rodzin – dodał Pawlak.

Obecny na uroczystości podpisania umowy prezes zarządu Poczty Polskiej Przemysław Sypniewski zaznaczył, że "Poczta dysponuje atrakcyjnie położonymi terenami, które od dłuższego czasu nie były wykorzystywane zgodnie z potencjałem". – Podpisując tę umowę, Poczta Polska wychodzi naprzeciw realizacji rządowego programu "Mieszkanie plus", pokazując, iż można dzisiaj realizować takie budownictwo na gruntach należących do spółek Skarbu Państwa, z korzyścią dla Poczty Polskiej, BGK Nieruchomości jak i mieszkańców dużych i małych miast.

Wiceminister rozwoju Witold Słowik dodał, że "program będzie miał realny wpływ na wzrost społeczny i rozwój gospodarczy kraju". Przypomniał, że "odwrócenie niekorzystnych trendów demograficznych to jeden z nadrzędnych celów, jaki przyświeca polskiemu rządowi, a program "Mieszkanie plus", stawiając w centrum poprawę jakości życia polskich rodzin, może się do tego przyczynić".

BGKN, który realizuje program "Mieszkanie plus" w części komercyjnej, zakłada budowę dostępnych cenowo mieszkań na wynajem z opcją dojścia do własności. Program pozwoli na efektywne wykorzystanie nieużywanych dziś gruntów, będących w posiadaniu m.in. Skarbu Państwa i spółek z jego udziałem.

Obecnie w budowie w ramach programu "Mieszkanie plus" znajduje się ponad 1,2 tys. mieszkań. Do Białej Podlaskiej i Jarocina na początku lipca dołączyły inwestycje w Gdyni, Pruszkowie i Wałbrzychu. Z kolei liczba mieszkań w przygotowaniu, szacowana na podstawie umów inwestycyjnych podpisanych z partnerami samorządowymi, podmiotami prywatnymi i spółkami Skarbu Państwa, wynosi 10 tysięcy. (PAP)

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 31 maja

Środa, święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Błogosławiona jesteś, Panno Maryjo,
+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Łk 1, 39-56
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter