11 lipca
sobota
Olgi, Kaliny, Benedykta
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

"Thy Kingdom Come" - idąc razem zajdziemy daleko

Ocena: 0
676

Papież Franciszek po raz drugi włączył się w międzynarodową ekumeniczną inicjatywę „Thy Kingdom Come” („Przyjdź Królestwo Twoje”) nagrywając swoje przesłanie na Dzień Pięćdziesiątnicy. - Nie możemy od innych wymagać jedności, gdy sami nie jesteśmy zjednoczeni – przypomina chrześcijanom wszystkich wyznań Ojciec Święty.

Fot. www.thykingdomcome.global

Franciszek swoim nagraniem odpowiedział na zaproszenie skierowane do niego przez arcybiskupa Canterbury Justina Welby'ego, kiedy rok temu podczas rekolekcji wspólnie przez nich głoszonych dla przywódców politycznych i religijnych z Sudanu Południowego w Domu św. Marty, anglikański hierarcha zaprosił Franciszka do nagrania krótkiego przesłania na swoim telefonie.

Inicjatywa „Thy Kingdom Come”, której pomysłodawcą jest abp Welby, ma zwrócić uwagę na moment Zesłania Ducha Świetego jako wyjątkowy w historii Kościoła, kiedy ludy różnych narodów i języków połączyły się we wspólnym słuchaniu Ewangelii. Pododnie liturgia Zielonych Świąt może zjednoczyć na wspólnej modlitwie chrześcijan różnych wyznań ze 178 krajów świata.

Franciszek w swoim przesłaniu przeciwstawia „zarażającą” świat miłość Boga epidemii koronawirusa. Opisuje Ducha Św. jako Pocieszyciela, który przekonuje nas, że nie jesteśmy sami w trudnych doświadczeniach, Bóg daje nam siłę i odwagę nawet w obliczu cierpienia. Papież modli się też za światowych przywódców i wyraża nadzieję, że pandemia będzie dla nich okazją do nawrócenia.

Nie słyszeliśmy krzyku ubogich i wołania naszej niszczonej planety. Nie możemy wrócić do dawnych dróg

– zaapelował Franciszek.

Duch Święty daje nam dary mądrości i dobrej rady. W tych dniach zwracajmy się z Jego pomocą do tych, którzy są odpowiedzialni za podejmowanie skomplikowanych i naglących decyzji, aby zajęli się ochroną zdrowia, zatrudnieniem, likwidację nierówności i ubóstwa. [...] Teraz, jak nigdy dotąd, potrzebujemy człowieczeństwa: nie możemy od nowa wracać do naszego egoistycznego dążenia do sukcesu, nie troszcząc się o tych, którzy pozostają w tyle. I nawet jeśli wielu właśnie to robi, Pan prosi nas o zmianę kursu. W dniu Pięćdziesiątnicy Piotr przemawiał ze śmiałą odwagą, którą otrzymał od Ducha Świętego: «nawróćcie się» (Dz 2, 38), zmieńcie kierunek swojego życia. To, co musimy zrobić, to wrócić do Boga i do bliźniego, nie izolować się i nie być obojętnymi na krzyk ubogich i naszej niszczonej planety. Musimy być zjednoczeni w obliczu wszystkich tych pandemii, które nas dotykają, nie tylko epidemii wirusa, ale także: głodu, wojen, pogardy dla życia i obojętności wobec innych. Tylko idąc razem, zajdziemy daleko.

– powiedział Ojciec Święty.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 11 lipca

Sobota, XIV Tydzień zwykły Rok A, II
+ Święto św. Benedykta, opata, patrona Europy
Kto porzuci wszystko dla Ewangelii,
stokroć tyle otrzyma
i życie wieczne odziedziczy.

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Prz 2,1-9;Ps 34,2-4 i 6. 9 i 12. 14-15;Dz 4,32-35;Mt 19,27-29
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy


- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter