8 marca
poniedziałek
Beaty, Wincentego, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

"Wesprzyj Kapłana" - akcja, do której każdy jest zaproszony

Ocena: 4.59638
1410

W Środę Popielcową rozpoczęła  się druga edycja akcji „Wesprzyj Kapłana” i potrwa do 31 marca 2021 r. Tym razem obejmie ona również kapłanów z archidiecezji warszawskiej. W pierwszej edycji wzięło udział 312 osób, które modliły się za 226 kapłanów diecezji warszawsko-praskiej. Do akcji zaproszeni są wszyscy, którzy chcą włączyć się we wspólną modlitwę za kapłanów obu diecezji.

Fot. cathopic.com

Bóg wzywa każdego do świętości, w szczególności wzywa do tej świętości kapłanów. Jednak księża, szczególnie zaproszeni do życia blisko Boga, czasem przeżywają różne trudności. Dlatego bardzo potrzebują, zwłaszcza dziś, naszej modlitwy. Właśnie stąd narodził się pomysł modlitewnej akcji „Wesprzyj Kapłana".

- mówi Jan Figat, przedstawiciel organizatorów.

Dlaczego warto wziąć udział w akcji?

Kapłani często wspierają nas dobrym słowem, gestem miłosierdzia i swoją modlitwą, a przede wszystkim dają nam ten największy Dar – Jezusa poprzez sakramenty święte. W akcji „Wesprzyj Kapłana” chodzi o to, aby skierować jej uczestników ku Temu, który ma moc podnosić, ożywiać i odnawiać.

Iwona, uczestniczka akcji tak mówi o swoim udziale w pierwszej edycji:

Uczestnictwo w akcji „Wesprzyj Kapłana” na nowo rozpaliło moje serce miłością do Bożego Słowa, przez co i moja wiara została umocniona. Widzę również większą gorliwość w mojej modlitwie, pragnienie spotykania się z Bogiem. Uświadomiło mi to, jak ważna jest modlitwa za drugiego człowieka, że to najlepsze, co mogę podarować bliźniemu - kapłanowi, którego posłannictwo jest trudne.

Na czym polega akcja „Wesprzyj Kapłana”?

Na stronie internetowej www.pocieszycielemaryi.pl oraz www.jednymsercem.pl będzie możliwość dołączenia do akcji. Każdy uczestnik wylosuje kapłana, za którego będzie się modlił. Na swoją skrzynkę mailową otrzyma także wskazówki do zaproponowanej przez organizatorów formy modlitwy oraz konkretną intencję za kapłana na dany dzień.

Uczestnicy będą mieli możliwość zadeklarowania różnego czasu modlitwy za danego kapłana. Będą mogli zapisać się na cały czas trwania akcji lub na poszczególne jej tygodnie. Oczywiście zachęcamy do modlitwy za kapłanów również po oficjalnym zakończeniu akcji.

Organizatorami akcji „Wesprzyj kapłana” są Fundacja Jednym Sercem oraz Wspólnota Pocieszyciele Maryi, która spotyka się w parafii MB Nieustającej Pomocy na warszawskiej Saskiej Kępie (obecnie spotkania odbywają się online).

Więcej informacji o akcji oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie: www.pocieszycielemaryi.pl/wesprzyj-kaplana.

Biskup Archidiecezji Warszawskiej kard. Kazimierz Nycz oraz biskup Romuald Kamiński udzielili akcji swojego pasterskiego błogosławieństwa.

Czytaj także: Módlmy się za kapłanów!

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 9 marca

Wtorek, III Tydzień Wielkiego Postu
+ Dzień Powszedni lub wspomnienie św. Franciszki Rzymianki, zakonnicy
Nawróćcie się do Boga waszego,
On bowiem jest łaskawy i miłosierny.

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Mt 18, 21-35
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

+ Wielkopostne kościoły stacyjne (diec. warszawskie): par. Świętej Trójcy (ul. Solec 61, AW)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko Nas (bieżące informacje)
+ Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego
+ Transmisje Mszy świętych w TV, internecie i radiu
+ Wyślij intencję modlitewną do sióstr karmelitanek bosych na czas epidemii
+ Informacje o odpustachE-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter