24 lutego
sobota
Macieja, Bogusza, Sergiusza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Abp Szewczuk: Rosjanie zamykają Ukraińców w obozach koncentracyjnych

Ocena: 3.56667
787

Okupant znęca się nad naszymi chłopcami i dziewczętami. Lecz nikt nie chce usłyszeć ich krzyku – mówił w środę, w swym codziennym orędziu wojennym abp Światosław Szewczuk. Nadal prosi on o szczególną modlitwę za Ukraińców, którzy pozostali na terenach okupowanych lub znaleźli się w rosyjskiej niewoli, w nowych obozach koncentracyjnych.

Fot. VaticanMedia - abp Światosław Szewczuk

Zwierzchnik ukraińskich grekokatolików przypomina Ukraińcom o znaczeniu modlitwy w czasie wojny. Bo tylko człowiek, który się modli jest w stanie walczyć ze złem. Uczy tego tradycja chrześcijańskiej mądrości, do której odwołuje się w swych rozważaniach abp Szewczuk.

Już od 147. dni stawiamy opór rosyjskiej nawale, wojnie, jaką nieprzyjaciel przyniósł na naszą ziemię. Ostatniej doby znów trzęsła się ukraińska ziemia w różnych jej częściach. W sposób szczególny modlimy się za region zaporoski i dniepropietrowski. W regionie zaporoskim w mieście Hulajpołe nieprzyjaciel ostrzelał centrum miasta. Zginęło wielu ludzi. Podobnie w regionie dniepropetrowskim miasto Nikopol stało się epicentrum potężnego ataku rakietowego. Tam też jest wielu zabitych i rannych. Najbardziej intensywne walki toczą się regionie ługańskim i donieckim. Modlimy się za miasto Krematorsk, miasto-męczennik, bo i ono doświadczyło potężnego ostrzału. Jest wiele ofiar śmiertelnych i rannych. Płonie region charkowski, płoną regiony przygraniczne, sumski i czernichowski. Ale Ukraina trwa, walczy, modli się. Dziękujemy Panu Bogu i siłom zbrojnym Ukrainy, że dożyliśmy tego poranka i możemy stać w modlitwie przed obliczem Boga. Dziś chciałbym poprosić wszystkich o szczególną modlitwę za tych, którzy znoszą udręki i cierpienia z powodu wojny na Ukrainie. Wiele dziewcząt i chłopców znalazło się w niewoli nieprzyjaciela. Na terytoriach okupowanych doświadczają niesprawiedliwego uwięzienia. Poddawani są torturom. Znęcają się nad nimi. Nikt nie chce usłyszeć ich krzyku. Ale Pan Bóg widzi ich męki. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. O tych, którzy przebywają w obozach filtracyjnych, w obozach koncentracyjnych, u rosyjskiego okupanta. O tych, których zabierają na przesłuchanie, torturują, znęcają się fizycznie, duchowo i psychicznie. Boże, Ty który cierpiałeś w ludzkim ciele, Ty, który cierpisz w ciele tych, których nęka wojna na Ukrainie, ratuj Twój naród i Twoje dzieci.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 24 lutego

Sobota, I Tydzień Wielkiego Postu
Oto teraz czas upragniony,
oto teraz dzień zbawienia.


+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 5, 43-48
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

+ Modlitwa o pełne zaufanie Jezusowi
Modlitwa o dobre przeżycie Wielkiego Postu
+ Nowenna zawierzenia woli Bożej - o. Dolindo

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszMateriał Partnera PortaluNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter