13 kwietnia
wtorek
Przemyslawa, Hermenegildy, Marcina
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Bp Grzybowski: musimy realizować swoje zadania "nie dając nikomu sposobności do zgorszenia"

Ocena: 0
302

W sobotę przed trzecią niedzielą Wielkiego Postu w Konkatedrze Matki Bożej Zwycięskiej na Kamionku nadzwyczajni szafarze Komunii Świętej z parafii diecezji warszawsko-praskiej przeżywali swój dzień skupienia.

Fot. Biuro prasowe DW-P/Karolina Błażejczyk

Spotkanie zakończyła Msza Święta sprawowana przez bpa Jacka Grzybowskiego. Duchowny w homilii przywołał postać starszego syna z przypowieści o synu marnotrawnym.

W tym symbolu starszego syna także my musimy się odnaleźć, bo i w nas będą nie tylko zadania, czy postawa starszego syna, który służy ojcu, ale także niestety pokusy i trudności starszego syna, który jest zdenerwowany, zazdrosny, rozżalony, skonfundowany. Dzisiaj także w naszych wspólnotach będziemy się z takimi problemami zmagali. Będziemy widzieli apostatów i już widzimy, którzy porzucają wiarę, ale Bóg da zobaczyć także apostatów, którzy chcą wrócić do wspólnoty, chcą przyjść z powrotem do Domu Ojca, do parafii, do służby w Kościele. Musimy mieć w sobie tę lekcję, którą daje nam dzisiaj Ewangelia: dziecko, ty zawsze byłeś przy mnie, służyłeś, byłeś porządny, realizowałeś swoje zadania, ale trzeba się cieszyć, radować, kiedy brat, siostra, którzy się zagubili, odnajdują się. Pokusa starszego syna to jest pokusa porządności, która jest konieczna i potrzebna, ale która staje się wyrazem swego rodzaju pychy. Tego musimy się bardzo wystrzegać.

- mówił hierarcha.

Biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej przypomniał zgromadzonym mężczyznom o odpowiedzialności, jaka spoczywa na każdym, kto służy na chwałę Pana.

Pełniąc różnego rodzaju posługi w Kościele niejako stajemy się widoczni i będziemy oceniani i wobec nas będą oczekiwania. My musimy z pokorą przyjąć to i realizować swoje zadania, swoją służbę w taki sposób, aby jak mówi Pismo „nie dając nikomu sposobności do zgorszenia”, aby nie wyszydzono naszej posługi, stawać się sługami Boga przez wszystko – i to co dzieje się parafii, w kościelnych zespołach parafialnych, i to co dzieje się w domu, w sąsiedztwie, na ulicy i w naszych środowiskach

- podkreślił bp Grzybowski.

Galeria zdjęć (fot. Biuro prasowe DW-P/Karolina Błażejczyk) - link.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 13 kwietnia

Wtorek, II Tydzień Wielkanocny
Dzień Powszedni/wspomnienie św. Marcina I, papieża i męczennika
«Trzeba wam się powtórnie narodzić».
+ Czytania liturgiczne (rok B, I): J 3, 7b-15
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter