16 kwietnia
wtorek
Kseni, Cecylii, Bernardety
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Byłeś na ŚDM w Krakowie? Napisz do rówieśnika z Panamy!

Ocena: 0
10143

Ruszyła akcja zachęcająca młodych Polaków do pisania krótkich listów, w których podzielą się z Panamczykami tym, w jaki sposób przeżywali czas przygotowań i świętowania Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Zebrane listy zostaną przekazane panamskiej młodzieży wraz z symbolami ŚDM w Niedzielę Palmową na placu św. Piotra.

– Ten pomysł powstał, kiedy organizatorzy ŚDM w Panamie zwrócili naszą uwagę na to, że w Panamie wielu młodych ludzi wciąż nie wie, czym jest to spotkanie i nie uczestniczy w przygotowaniach – wyjaśnia Jakub Sienkiewicz z Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM. Jak mówi, do pisania listów zaproszeni są zarówno ci, którzy brali udział w przygotowaniach i wydarzeniach ŚDM w Polsce, jak też te osoby, które nie zdecydowały się na zaangażowanie, ale z perspektywy czasu widzą, że spotkanie młodych było ważnym wydarzeniem.

– Zależy nam na tym, by podzielić się z Panamczykami doświadczeniem tego, że dwa lata, które dzielą ich od spotkania, to wyjątkowy czas, który wart jest wspólnego wysiłku i zaangażowania – mówią pomysłodawcy i podkreślają, że Polacy mają w pewnym sensie obowiązek, by tego, co przeżywali, nie zachowywać jedynie dla siebie.

Listy mogą być przesyłane w formie elektronicznej, choć organizatorzy akcji zachęcają do tego, by napisać je odręcznie. Powinny być przygotowane w języku hiszpańskim lub angielskim. Zostaną one zebrane w księdze, którą polska delegacja zawiezie do Rzymu, gdzie przekaże je Panamczykom w Niedzielę Palmową na placu św. Piotra.

– To bardzo fajny pomysł, zwłaszcza listy napisane odręcznie, mówiące o trudzie i pięknie pracy, którą wykonaliśmy. Już teraz zastanawiam się, co napisać – mówi Manuela Ciszek z centrum ŚDM archidiecezji wrocławskiej.

– Ja na miejscu Panamczyków cieszyłabym się z takiego wsparcia i kontaktu – dodaje Marysia Tomaszewska, która przygotowywała ŚDM w diecezji szczecińsko-kamieńskiej. Jak dodaje, listy od Polaków będą też okazją do nawiązania kontaktów, które pomogą we wspólnym przeżywaniu ŚDM w Panamie.

Listy można przesyłać do Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM w Warszawie: skwer kard. Wyszyńskiego 6 01-015 Warszawa lub e-mailem: biuro@sdm.org.pl. Organizatorzy akcji czekają na listy do 15 marca.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 16 kwietnia

Wtorek, III Tydzień wielkanocny
Ja jestem chlebem życia.
Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 6, 30-35
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane komentarzeBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter