27 października
wtorek
Iwony, Sabiny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

CARITAS - wyobraźnia miłosierdzia

Ocena: 0
577

Błyskawicznie docierają z pomocą, by być blisko człowieka chorego, ubogiego, samotnego, skrzywdzonego. Od 30 lat Caritas jest wizytówką miłosierdzia Kościoła.

fot. www.caritas.pl

Jubileuszowej Mszy świętej dziękczynnej za 30 lat działalności Caritas w Polsce przewodniczył 9 października w katedrze Polowej WP w Warszawie abp Stanisław Gądecki. Podczas wieczornej gali wręczono medale 30-lecia Caritas za długotrwałą i owocną współpracę w misji niesienia pomocy najbardziej potrzebującym. Medale otrzymali byli dyrektorzy Caritas Polska, kierujący organizacją w latach 1990-2017: ks. Wojciech Łazewski, ks. Adam Dereń i ks. Marian Subocz, a także Aloysius John, sekretarz generalny Caritas Internationalis, i ks. Michael Landau, prezydent Caritas Europa.

Medalami nagrodzono również partnerów, instytucje i przedsiębiorców, którzy wspierają Caritas Polska w niesieniu pomocy potrzebującym: Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, Jeronimo Martins Polska SA, Lidl Polska, PKN Orlen, Redakcję Audycji Katolickich TVP oraz Katolicką Agencję Informacyjną. Podczas gali dyrektorom diecezjalnych Caritas wręczono srebrne i złote medale „In caritate servire”.

Dyrektor Caritas Polska ks. Marcin Iżycki został uhonorowany medalem Gloria Caritas, ustanowionym przez biskupa polowego Józefa Guzdka. Odznaczenie przyznawane jest osobom, które znacząco przyczyniły się do realizacji celów i zadań Caritas Ordynariatu Polowego.

 


GODNI ZAUFANIA

– Jestem pod ogromnym wrażeniem inicjatyw Caritas, w całym kraju jest około 5 tys. rodzajów dzieł, dzięki czemu pomoc kierowana jest do 3 mln potrzebujących – mówi bp Wiesław Szlachetka, przewodniczący Komisji Nadzorczej Caritas Polska przy Episkopacie Polski.

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu drukowanym
Idziemy nr 42 (782), 18 października 2020 r.
całość artykułu zostanie opublikowana na stronie po 04 listopada 2020

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Dziennikarka, absolwentka SGGW i UW. Współpracowała z "Tygodnikiem Solidarność". W redakcji "Idziemy" od początku, czyli od 2005 r. Wyróżniona przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w 2013 i 2014 r.

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 27 października

Wtorek, XXX Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni
Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi,
że tajemnice królestwa objawiłeś prostaczkom.

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Ef 5,21-33; Ps 128,1b-5; Łk 13,18-21
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najczęściej czytane artykuły

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter