17 kwietnia
środa
Rudolfa, Roberta
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Figura św. Maksymiliana Kolbego wkrótce trafi na Sri Lankę

Ocena: 0
159

Okazała figura św. Maksymiliana Marii Kolbego, ufundowana przez parafię w Miechowie, w najbliższych dniach zostanie wysłana na Sri Lankę – to odpowiedź diecezji kieleckiej na prośbę Dhammiki Samasighe - ambasador Sri Lanki w Polsce, wyrażoną wobec bp. Jana Piotrowskiego.

wikipedia

Pomysł zrodził się podczas ubiegłorocznej wizyty Pani Ambasador u biskupa kieleckiego Jana Piotrowskiego, gdy była mowa o kulcie świętego i czci, jakim mieszkańcy tego państwa darzą św. Maksymiliana Marię Kolbego.

– Znamy go jako męczennika, ale warto pamiętać o jego pracy misjonarskiej, o tym, że był głosicielem Ewangelii. Udając się do Japonii przebywał również w pobliżu Cejlonu, czyli obecnej Sri Lanki – tłumaczył bp Jan Piotrowski, w materialne filmowym przygotowanym przed diecezjalne radio eM Kielce. Biskup przypomniał w nim wezwanie misyjne Chrystusa i konieczności głoszenia Ewangelii.

- Pani Ambasador, sama nie będąc katoliczką prosiła, by nasza diecezja mogła ufundować figurę i uczyniła to parafia Miechów, dzięki staraniom jej proboszcza, ks. prepozyta Franciszka Siarka – mówił bp Piotrowski. – Święci idą tam, gdzie chcą i znajdują różne sposoby, aby zaistnieć w rzeczywistości  nowych Kościołów czy na dawnych szlakach swoich ziemskich wędrówek – dodał biskup.

– Cieszę się, że nasza diecezja jest wrażliwa na kwestie misyjne. Myślę, że już w najbliższych dniach figura wyruszy w drogę do Sri Lanki – dodaje ks. Łukasz Zygmunt, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych Diecezji Kieleckiej.

Sri Lanka to kraj położony w całości na wyspie Cejlon u wybrzeży południowych Indii. Chrześcijaństwo stanowi mniejszościową religię względem dominującego buddyzmu i hinduizmu, wyznaje ją  ok. 7,6 mieszkańców Sri Lanki należy do Kościoła rzymskokatolickiego. Stanowią oni znaczną większość tutejszych chrześcijan. Są obywatelami Sri Lanki, pochodzą z różnych grup etnicznych zamieszkujących państwo. Początki katolicyzmu na Sri Lance wiążą się z Portugalczykami.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 17 kwietnia

Środa, III Tydzień wielkanocny
Każdy, kto wierzy w Syna Bożego, ma życie wieczne,
a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 6, 35-40
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane komentarzeBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter