19 maja
czwartek
Iwa, Piotra, Celestyna
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Holistyczna parafia

Ocena: 0
483

W parafii Matki Bożej Fatimskiej w Legionowie, obok troski o sprawy duchowe wiele uwagi poświęca się trosce o najsłabszych – niepełnosprawnych, chorych, starszych i ubogich.

fot. www.mbfatimska.pl

Wokół kościoła uwagę zwraca pięknie utrzymany teren. – Obecny proboszcz zadbał o wyrównanie i uporządkowanie pagórkowatego terenu, porośniętego lasem. Teraz możemy cieszyć się pięknem wokół świątyni i w świątyni – opowiada Wiesław Nawrocki, który od początku istnienia parafii należy do „grupy terenów zielonych”, troszczącej się każdego tygodnia o porządek przy kościele. – Ksiądz proboszcz jest dobrym gospodarzem, widzimy, jak dba o to miejsce, dlatego z taką ochotą przychodzimy pomagać – dopowiada pracujący przy parafii pan Bogdan. – Po tym jak uległem wypadkowi i straciłem palce u nogi, zacząłem nadużywać alkoholu, wpadłem w złe towarzystwo. Dopiero teraz wróciłem na dobrą drogę. Gdyby nie ksiądz proboszcz, psycholog pracująca w parafii i życzliwi ludzie, moja przyszłość wyglądałaby inaczej – wyjaśnia.

Troska o parafian wyrasta daleko poza ich potrzeby duchowe. Działają tu warsztaty terapii zajęciowej św. Rity, z których korzysta trzydzieści osiem osób z niepełnosprawnością, a niedługo będzie mogło dołączyć sześć kolejnych. Wkrótce ma zostać utworzony punkt fizykoterapii.


Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu drukowanym
Idziemy nr 20 (863), 15 maja 2022 r.
całość artykułu zostanie opublikowana na stronie po 18 maja 2022


PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 19 maja

Czwartek, V Tydzień Wielkanocny
Śpiewajcie Panu pieśń nową, *
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): J 15, 9-11
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter