30 marca
poniedziałek
Anieli, Kwiryna, Leonarda
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

KEP: Za sto dni 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II

Ocena: 0
605

Już za 100 dni będziemy obchodzić 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. „Jest to bardzo dobra okazja, aby wrócić do ponadczasowego nauczania naszego wielkiego rodaka”– zachęca ks. Rytel-Andrianik, rzecznik Episkopatu Polski.

Fot. Rob Croes (ANEFO)/Wikimedia Commons/licencja CC BY 4.0

Dajmy świadectwo przywiązania do Papieża Polaka i wierności Jego nauczaniu. Weźmy też licznie udział w Narodowej Pielgrzymce do Rzymu na 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II.

– apeluje ks. Rytel-Andrianik i przypomina, że od 8 lutego jest równo 100 dni do 100. rocznicy urodzin papieża.

Mimo upływu lat św. Jan Paweł II jest nam bardzo bliski. Nadal wspominamy jego pielgrzymki do Polski i spotkania w Rzymie. Wiele osób ma zdjęcia z Papieżem Polakiem. Głęboko tkwi w nas także jego odejście do Domu Ojca, kiedy cały świat trwał na modlitwie i był w żałobie.

– mówi rzecznik KEP i dodaje, że 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II to okazja, by wrócić do ponadczasowego nauczania naszego wielkiego rodaka.

Święty Jan Paweł II uczył otwartości na każdego człowieka i wrażliwości na jego potrzeby. Świadczą o tym już pierwsze słowa Jego homilii z inauguracji pontyfikatu: „Nie lękajcie się, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi”.

– podkreśla ks. Rytel-Andrianik i jednocześnie zwraca uwagę na to, że Papież Polak niezwykle mocno wziął sobie do serca słowa, jakie skierował do Jego poprzednika sam Chrystus, który polecił św. Piotrowi, by „umacniał braci w wierze”.

Rzecznik Episkopatu Polski nawiązał również do słów abp. Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego KEP, który powiedział: „Zachęcam diecezje, wspólnoty parafialne i różne środowiska do organizowania pielgrzymek na 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II do Rzymu. Spotkajmy się 17 maja o 10.30 w Watykanie na uroczystej Mszy Świętej pod przewodnictwem Ojca Świętego Franciszka”.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 30 marca


Pan mówi: Nie chcę śmierci grzesznika,
lecz pragnę, aby się nawrócił i miał życie.

Dziś w Kościele: Poniedziałek, V Tydzień Wielkiego Postu
Czytania liturgiczne (rok A, II): Dn 13,1-9.15-17.19-30.33-62; Ps 23,1b-6; J 8,1-11 lub J 8,12-20
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań
+ Wielkopostne Kościoły Stacyjne
30 marca –  Parafia Św. Augustyna (ul. Nowolipie 18, AW)
+ "Ziarna Słowa" Jana Pawła II

E-WYDANIE

Tygodnik Idziemy dostępny w e-wydaniu!
Zachęcamy także do prenumeraty wydań drukowanych.

- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter