27 lutego
czwartek
Gabriela, Anastazji
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Panama: przygotowania do przesłuchań muzycznych na ŚDM

Ocena: 0
436

350 chórzystów i 120 instrumentalistów chcą wyłonić w ramach przesłuchań organizatorzy Światowych Dni Młodzieży Panama 2019. Od lipca do września w parafiach archidiecezji panamskiej trwają warsztaty muzyczne dla młodzieży, która chce spróbować swoich sił w muzycznej rekrutacji

Jak wyjaśniają organizatorzy ŚDM w Panamie, chór i orkiestra przygotowane specjalnie na tę okazję, zajmą się oprawą muzyczną pięciu głównych uroczystości spotkania młodych. 350 chórzystów i 120– osobowa orkiestra zostaną zrekrutowani w ramach przesłuchań, które odbędą się pod koniec bieżącego roku. 

Z myślą o młodzieży, która chce wziąć udział w przesłuchaniach, archidiecezja panamska prowadzi od lipca do września br. warsztaty muzyczne w parafiach. Ich uczestnicy zapoznają się z teorią muzyki, solfeżem i praktyką śpiewu chóralnego. 

Jak zapowiadał abp Panamy Jose Ulloa Mendieta, chór ŚDM ma być młodzieżowym chórem Ameryki Centralnej, dlatego do udziału w przesłuchaniach zaproszeni są przede wszystkim młodzi z tej części świata, którzy mają ukończone 16 lat. 

Szczegółowe informacje dot. przesłuchań można uzyskać, pisząc – w jęz. hiszpańskim – na adres pastoralartistica@arquidiocesisdepanama.org 

Główne wydarzenia 34. ŚDM Panama 2019 odbędą się w dniach 22-27 stycznia 2019 r. pod hasłem "Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa!” (Łk 1,38). Zgodnie z tradycją spotkań młodych, uczestnicy z całego świata gromadzą się wspólnie podczas pięciu głównych uroczystości: Mszy św. na otwarcie, ceremonii powitania papieża, Drogi Krzyżowej, czuwania z Ojcem Świętym i niedzielnej Mszy św. Posłania wieńczącej spotkanie.

Dni w Diecezjach, które poprzedzą spotkanie w stolicy kraju, odbędą się od 17 do 21 stycznia 2019 na terenie Panamy, Kostaryki i Nikaragui.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 27 lutego

Szczęśliwy człowiek, który ufa Panu
Dziś w Kościele: czwartek po Popielcu
Czytania liturgiczne (rok A, II): Pwt 30, 15-20; Ps 1, 1-4 i 6; Łk 9, 22-25
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań
+ Wielkopostne Kościoły Stacyjne
27 lutego – Parafia Bogurodzicy Maryi (ul. Powstańców Śląskich 67 D, AW)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -