25 czerwca
wtorek
Lucji, Wilhelma, Doroty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tańczysz dla Boga? A może dopiero chcesz spróbować?

Ocena: 0
1768

W ostatni weekend sierpnia w Krakowie odbędą się taneczne rekolekcje. Konferencje, warsztaty, modlitwa oraz uwielbianie Boga – wszystko to podczas trzech dni będzie dotykać tematu tańca.

fot. Wakacyjna Ewangelizacja Bieszczad

Wydarzeniu, które potrwa od 24 do 26 sierpnia, będą przewodzić słowa z 17. rozdziału Dziejów Apostolskich „W Nim żyjemy, poruszamy się i jesteśmy”. - Od dawna chcieliśmy stworzyć przestrzeń, gdzie chętni mogliby poznać jaką prawdę o człowieku i Bogu w nas odsłania ruch, który porywa do tańca, bo nie pozwala pozostać w bezruchu wobec Stwórcy i stworzenia. Tańczysz dla Boga już od dłuższego czasu? A może nigdy tego nie robiłeś, a chciałbyś spróbować? Te trzy dni są właśnie dla Ciebie - zachęca Monika Świątek, współorganizatorka inicjatywy.

Rekolekcje będą pracą z własnym ciałem w cyklach warsztatowych. - Do współtworzenia tego czasu zaprosiliśmy tancerki i instruktorki tańca współczesnego, które mają doświadczenie drogi duchowej w tańcu - zabiorą nas one w drogę do spotkania się ze sobą i Bogiem w naszym ciele - zapowiada Świątek.

Jedną z prowadzących będzie Katarzyna Nieużyła – tancerka, choreograf oraz instruktor tańca. Ukończyła ona instruktorskie studium tańca jazzowego pod patronatem Kieleckiego Teatru Tańca, a także prowadzi „jONA - chrześcijańskie warsztaty świadomości ciała dla kobiet” oraz współtworzy spektakl „Lilia” - pierwszy taneczny spektakl o życiu Maryi.

Zajęcia warsztatowe odbywać się będą w 3 grupach po około 15 osób. Poza zajęciami tanecznymi uczestnicy dowiedzą się jaką rolę taniec zajmował w historii Kościoła oraz usłyszą osobiste świadectwa o miejscu tańca w wierze prowadzących.

- Nie zabraknie świadectw, uwielbienia czy modlitwy wstawienniczej. Taniec to wyrażanie siebie - często ciężko przekazać nam coś przez słowa, stąd to bardzo dobra forma modlitwy, wręcz oddawanie Bogu siebie całym ciałem - dodaje Świątek.

Organizatorami wydarzenia są dwie wspólnoty - „Głos na pustyni” oraz „Jafa”. Do udziału w warsztatach już zgłosiło się 45 osób, ale chętni mogą się jeszcze zapisywać na listę rezerwową. Szczegółowe informacje o Rekolekcjach Modlitwy Tańcem dostępne są na ich facebookowym profilu pod nazwą „Jestem, więc tańczę”.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 25 czerwca

"Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie."

Dziś w Kościele: wtorek, XII tydzień zwykły
+ dzień powszedni albo wspomnienie dowolne bł. Doroty z Mątowów
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Rdz 13,2.5-18  Ps 15,1-5   Mt 7,6.12-14
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytańNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -

JAN PAWEŁ II MÓWIŁ DO NAS

Pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II w czerwcu 1979 roku do Polski zmieniła trwale naszą ojczyznę i nas samych. Co wtedy papież chciał nam przekazać? Co zapamiętaliśmy?
+ 2 czerwca: Warszawa - Okęcie i Plac Zwycięstwa (1)
+ 3 czerwca: Warszawa i Gniezno (2)
+ 4 czerwca: Czestochowa (3)
+ 5 czerwca: Czestochowa (4)
+ 6 czerwca: ostatni dzień w Częstochowie i Kraków (5)
+ 7 czerwca: Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice, Oświęcim-Brzezinka (6)
+ 8 czerwca: Nowy Targ, Kraków (7)
+ 9 czerwca: Kraków, Nowa Huta, Kraków (8)
+ 10 czerwca: Kraków i pożegnanie z ojczyzną (9)