16 lipca
wtorek
Mariki, Benity, Eustachego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

W Jerozolimie otwarto Drzwi Święte Roku Miłosierdzia

Ocena: 0
1283

Łaciński patriarcha Jerozolimy abp Fouad Twal, otwierając w niedzielę 13 grudnia w bazylice w Getsemani Drzwi Miłosierdzia, rozpoczął Rok Jubileuszowy w Izraelu, Palestynie i Jordanii.

2015-12-16 23:09
(KAI/RV) / Jerozolima, mz

Franciszkański kustosz Ziemi Świętej o. Pierbattista Pizzaballa uważa, że orędzie miłosierdzia jest szczególnie ważne w kraju, gdzie od pokoleń ludzie doświadczają konfliktów i niesprawiedliwości, które wydają się nie mieć końca.

– Bez przebaczenia i miłosierdzia nie można mówić o sprawiedliwości, która tak bardzo jest tutaj potrzebna – powiedział zakonnik Radiu Watykańskiemu. Zaznaczył, że "Jubileusz Miłosierdzia jest okazją, aby pomóc przede wszystkim nam samym, a także wspólnotom, wśród których żyjemy, odkryć inny sposób patrzenia na drugich, bardziej swobodny, odkupiony przez Boga i miłosierny".

Według kustosza, "zarówno w judaizmie, jak w islamie, ale także w chrześcijaństwie zapomniano o miłosierdziu", a tymczasem jest ono "jedną z najważniejszych cnót". Wystarczy popatrzeć na wielkie wojny, do których dochodzi obecnie – tłumaczył rozmówca rozgłośni papieskiej. Zapewnił, że niewielka wspólnota chrześcijańska "chce przede wszystkim przypomnieć sobie miłosierdzie, jakiego doświadczyliśmy od Boga i w ten sposób świadczyć o miłosierdziu, przebaczeniu, pojednaniu w sytuacjach, które wydają się być przeżarte chorobą czy nieodwracalne". – Jest to jedyne pozytywne słowo, które możemy powiedzieć w tym udręczeniu, w jakim żyjemy – dodał na zakończenie o. Pizzaballa.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 16 lipca

" Ziemi sodomskiej lżej będzie w dzień sądu niż tobie "

Dziś w Kościele: wtorek, XIV tydzień zwykły
+ wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Wj 2, 1-15a; Ps 69; Mt 11, 20-24
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań

Lato z SalveNet - na okres wakacji proponujemy formację duchową w przystępnej formie: codziennie jeden kilkuminutowy film z cyklów prezentowanych na portalu SalveNet.Najwyżej oceniane artykuły

PATRONUJEMY

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -