17 października
czwartek
Wiktora, Marity, Ignacego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

W Jerozolimie otwarto Drzwi Święte Roku Miłosierdzia

Ocena: 0
1310

Łaciński patriarcha Jerozolimy abp Fouad Twal, otwierając w niedzielę 13 grudnia w bazylice w Getsemani Drzwi Miłosierdzia, rozpoczął Rok Jubileuszowy w Izraelu, Palestynie i Jordanii.

2015-12-16 23:09
(KAI/RV) / Jerozolima, mz

Franciszkański kustosz Ziemi Świętej o. Pierbattista Pizzaballa uważa, że orędzie miłosierdzia jest szczególnie ważne w kraju, gdzie od pokoleń ludzie doświadczają konfliktów i niesprawiedliwości, które wydają się nie mieć końca.

– Bez przebaczenia i miłosierdzia nie można mówić o sprawiedliwości, która tak bardzo jest tutaj potrzebna – powiedział zakonnik Radiu Watykańskiemu. Zaznaczył, że "Jubileusz Miłosierdzia jest okazją, aby pomóc przede wszystkim nam samym, a także wspólnotom, wśród których żyjemy, odkryć inny sposób patrzenia na drugich, bardziej swobodny, odkupiony przez Boga i miłosierny".

Według kustosza, "zarówno w judaizmie, jak w islamie, ale także w chrześcijaństwie zapomniano o miłosierdziu", a tymczasem jest ono "jedną z najważniejszych cnót". Wystarczy popatrzeć na wielkie wojny, do których dochodzi obecnie – tłumaczył rozmówca rozgłośni papieskiej. Zapewnił, że niewielka wspólnota chrześcijańska "chce przede wszystkim przypomnieć sobie miłosierdzie, jakiego doświadczyliśmy od Boga i w ten sposób świadczyć o miłosierdziu, przebaczeniu, pojednaniu w sytuacjach, które wydają się być przeżarte chorobą czy nieodwracalne". – Jest to jedyne pozytywne słowo, które możemy powiedzieć w tym udręczeniu, w jakim żyjemy – dodał na zakończenie o. Pizzaballa.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 17 października

On sam jest sprawiedliwy i usprawiedliwia każdego, który żyje dzięki wierze w Jezusa

Dziś w Kościele:
czwartek, XXVIII tygodnia zwykłego 
+ wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Rz 3,21-30a, Ps 130, Łk 11,47-54
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań

Po Anielskiej serii przypominamy Spotkania z Aniołami - seria I (co dzień nowy odcinek)
1. Po co są Aniołowie?
2. Dogmaty anielskie
3. Misja anielska
4. Anioły w Starym Testamencie; 5. Chrystus jest centrum świata; 6. Aniołowie w chwilach pokusy; 7. Aniołowie opiekują się Kościołem;
8. Imiona Anielskie; 9. Jak zaprzyjaźnić się z Aniołem?

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -