16 grudnia
poniedziałek
Albiny, Zdzisławy, Alicji
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Wołomin u Maryi

Ocena: 0
130

Samorządowcy oraz przedstawiciele środowisk lokalnych powiatu wołomińskiego przybyli 5 lutego w pielgrzymce na Jasną Górę, gdzie w Kaplicy Matki Bożej zawierzyli swoich dwanaście gmin i ich mieszkańców Maryi.

fot. Biuro Prasowe Jasnej Góry/M. Kępiński

– Jako pierwsi pielgrzymowali kiedyś samorządowcy z Marek; bardzo nam się podobał ten pomysł i teraz z całym powiatem co cztery lata składamy Akt Zawierzenia, pod którym podpisują się starosta, wójtowie i burmistrzowie – mówi Dariusz Kokoszka, wójt gminy Jadów. – Jak to się mówi: bez Boga ani do proga – potrzebujemy umocnienia, wsparcia Matki Bożej. Jeśli powierzamy Jej nasze problemy i codzienne sprawy, jest nam łatwiej rozwiązać trudności, które napotykamy – dodaje.

Mszy Świętej w intencji mieszkańców, samorządowców, pracowników instytucji i pracodawców z terenu powiatu wołomińskiego przewodniczył bp Marek Solarczyk. – To, że tutaj jesteście jako samorządowcy, to jest jedno, ale pan burmistrz na kolanach trzyma syna, inni stoją obok współmałżonków albo w sercu przed Matką Bożą niosą najbliższych. Stajemy z intencją tych wszystkich, którzy mieszkają na naszej wołomińskiej ziemi, jednocześnie z refleksją, że to w setną rocznicę odzyskania niepodległości. Żyjemy przecież na ziemi Cudu nad Wisłą, która przypomina i potwierdza, że ci, którzy byli przed nami, zostawili i ofiarowali nam dar życia, dar niepodległości, niejednokrotnie za najwyższą cenę – mówił w homilii bp Solarczyk, z pochodzenia wołominianin.

Na zakończenie Eucharystii odczytano Akt Zawierzenia w setną rocznicę odzyskania niepodległości, a w Kaplicy Różańcowej odbyło się spotkanie z o. Stanisławem Jaroszem, paulinem z Warszawy./opr. za BPJG, rm

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 15 grudnia

Trwajcie cierpliwie, bracia, aż do przyjścia Pana. Oto rolnik czeka wytrwale na cenny plon ziemi, dopóki nie spadnie deszcz wczesny i późny. 
Dziś w Kościele:
+ niedziela, III tydzień Adwentu,
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Iz 35,1-6a.10; Ps 146,6c-10; Jk 5,7-10; Mt 11,2-11
+ Komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane artykułyNasze patronaty

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -