13 sierpnia
czwartek
Diany, Hipolita, Poncjana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Wołomin u Maryi

Ocena: 0
170

Samorządowcy oraz przedstawiciele środowisk lokalnych powiatu wołomińskiego przybyli 5 lutego w pielgrzymce na Jasną Górę, gdzie w Kaplicy Matki Bożej zawierzyli swoich dwanaście gmin i ich mieszkańców Maryi.

fot. Biuro Prasowe Jasnej Góry/M. Kępiński

– Jako pierwsi pielgrzymowali kiedyś samorządowcy z Marek; bardzo nam się podobał ten pomysł i teraz z całym powiatem co cztery lata składamy Akt Zawierzenia, pod którym podpisują się starosta, wójtowie i burmistrzowie – mówi Dariusz Kokoszka, wójt gminy Jadów. – Jak to się mówi: bez Boga ani do proga – potrzebujemy umocnienia, wsparcia Matki Bożej. Jeśli powierzamy Jej nasze problemy i codzienne sprawy, jest nam łatwiej rozwiązać trudności, które napotykamy – dodaje.

Mszy Świętej w intencji mieszkańców, samorządowców, pracowników instytucji i pracodawców z terenu powiatu wołomińskiego przewodniczył bp Marek Solarczyk. – To, że tutaj jesteście jako samorządowcy, to jest jedno, ale pan burmistrz na kolanach trzyma syna, inni stoją obok współmałżonków albo w sercu przed Matką Bożą niosą najbliższych. Stajemy z intencją tych wszystkich, którzy mieszkają na naszej wołomińskiej ziemi, jednocześnie z refleksją, że to w setną rocznicę odzyskania niepodległości. Żyjemy przecież na ziemi Cudu nad Wisłą, która przypomina i potwierdza, że ci, którzy byli przed nami, zostawili i ofiarowali nam dar życia, dar niepodległości, niejednokrotnie za najwyższą cenę – mówił w homilii bp Solarczyk, z pochodzenia wołominianin.

Na zakończenie Eucharystii odczytano Akt Zawierzenia w setną rocznicę odzyskania niepodległości, a w Kaplicy Różańcowej odbyło się spotkanie z o. Stanisławem Jaroszem, paulinem z Warszawy./opr. za BPJG, rm

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 13 sierpnia

Czwartek, XIX Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni albo wspomnienie świętych męczenników Poncjana, papieża, i Hipolita, prezbitera
«Panie, ile razy mam przebaczyć, jeśli mój brat zawini względem mnie?».
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Ez 12,1-12; Ps 78,56-59.61-62; Mt 18, 21-19,1
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

Nowenna do Matki Bożej Łaskawej w intencji Ojczyzny (5-14 sierpnia)
13 sierpnia - Parafia konkatedralna Bożego Ciała w Warszawie
+ Transmisje obchodów stulecia Bitwy Warszawskiej w Radiu Warszawa

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter