15 października
wtorek
Jadwigi, Teresy, Florentyny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Wołomin u Maryi

Ocena: 0
126

Samorządowcy oraz przedstawiciele środowisk lokalnych powiatu wołomińskiego przybyli 5 lutego w pielgrzymce na Jasną Górę, gdzie w Kaplicy Matki Bożej zawierzyli swoich dwanaście gmin i ich mieszkańców Maryi.

fot. Biuro Prasowe Jasnej Góry/M. Kępiński

– Jako pierwsi pielgrzymowali kiedyś samorządowcy z Marek; bardzo nam się podobał ten pomysł i teraz z całym powiatem co cztery lata składamy Akt Zawierzenia, pod którym podpisują się starosta, wójtowie i burmistrzowie – mówi Dariusz Kokoszka, wójt gminy Jadów. – Jak to się mówi: bez Boga ani do proga – potrzebujemy umocnienia, wsparcia Matki Bożej. Jeśli powierzamy Jej nasze problemy i codzienne sprawy, jest nam łatwiej rozwiązać trudności, które napotykamy – dodaje.

Mszy Świętej w intencji mieszkańców, samorządowców, pracowników instytucji i pracodawców z terenu powiatu wołomińskiego przewodniczył bp Marek Solarczyk. – To, że tutaj jesteście jako samorządowcy, to jest jedno, ale pan burmistrz na kolanach trzyma syna, inni stoją obok współmałżonków albo w sercu przed Matką Bożą niosą najbliższych. Stajemy z intencją tych wszystkich, którzy mieszkają na naszej wołomińskiej ziemi, jednocześnie z refleksją, że to w setną rocznicę odzyskania niepodległości. Żyjemy przecież na ziemi Cudu nad Wisłą, która przypomina i potwierdza, że ci, którzy byli przed nami, zostawili i ofiarowali nam dar życia, dar niepodległości, niejednokrotnie za najwyższą cenę – mówił w homilii bp Solarczyk, z pochodzenia wołominianin.

Na zakończenie Eucharystii odczytano Akt Zawierzenia w setną rocznicę odzyskania niepodległości, a w Kaplicy Różańcowej odbyło się spotkanie z o. Stanisławem Jaroszem, paulinem z Warszawy./opr. za BPJG, rm

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 15 października

Żywe jest słowo Boże i skuteczne,
zdolne osądzić pragnienia i myśli serca. 

Dziś w Kościele:
wtorek, XXVIII tygodnia zwykłego 
+ Wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Rz 1,16-25; Ps 19 (18),2-5; Łk 11,37-41
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań

Po Anielskiej serii przypominamy Spotkania z Aniołami - seria I (co dzień nowy odcinek)
1. Po co są Aniołowie?
2. Dogmaty anielskie
3. Misja anielska
4. Anioły w Starym Testamencie; 5. Chrystus jest centrum świata; 6. Aniołowie w chwilach pokusy; 7. Aniołowie opiekują się Kościołem

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -