16 maja
poniedziałek
Andrzeja, Jedrzeja, Szymona
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Wspólnota "Droga Odważnych" zaprasza na spotkanie synodalne "Mężczyzna w Kościele"

Ocena: 0
337

Męskie wspólnoty, grupy, duszpasterstwa oraz zgromadzenia zakonne zaproszone są do uczestnictwa w spotkaniu synodalnym „Mężczyzna w Kościele”, które odbędzie się 2 kwietnia br. w Warszawie. Spotkanie będzie okazją do wspólnej refleksji i wymiany doświadczeń ale też poznania się i nawiązania współpracy. Z inicjatywą wyszła wspólnota „Droga Odważnych” prowadząca program formacji dla mężczyzn.

Fot. materiały "Drogi Odważnych"

 W spotkaniu mogą wziąć udział wspólnoty, grupy, zgromadzenia zakonne i stowarzyszenia życia apostolskiego zrzeszające mężczyzn, których działanie jest zaaprobowane przez Kościół - w przypadku grup parafialnych wystarczy błogosławieństwo proboszcza. Zgłoszenia wspólnot przyjmowane są do 13 lutego br. poprzez specjalny formularz na stronie mezczyznawkosciele.pl.

Na początku lutego do wszystkich zgłoszonych grup przesłany zostanie scenariusz spotkania synodalnego, które należy przeprowadzić we własnej wspólnocie.

Z racji logistycznych na spotkanie “Mężczyzna z Kościele” 2 kwietnia w Warszawie może przyjechać maksymalnie trzech przedstawicieli każdej wspólnoty (liderzy, animatorzy, kapelani). W ramach inicjatywy przewidziana jest praca w małych grupach, podsumowanie rozmów, dyskusja panelowa oraz Eucharystia. Nie zabraknie czasu na rozmowy i wzajemne poznanie się.

Ostatnie lata to czas zmian w Kościele. Jesteśmy w kryzysie, który mimo swej problematyczności jest twórczy. Zwiększa się zaangażowanie świeckich, powstają nowe grupy i uaktywniają się mężczyźni. W to wszystko wpisuje się Synod o synodalności. Zaangażujmy się w niego, jako mężczyźni w Kościele!

– zachęcają inicjatorzy. „Wnioski z naszego spotkania mają wskazać nam jak jeszcze lepiej możemy służyć Kościołowi. Powstanie wspólny dokument, który przekażemy do komisji synodalnej” – informują.

Droga Odważnych to Ruch służący formacji mężczyzn. Przygotowuje ich do owocnego realizowania powołania w życiu jako mąż, ojciec, kapłan czy zakonnik. Tworzy też środowisko wzrostu poprzez doświadczenie braterstwa, wymiany doświadczeń i służby Bogu. Szczególnym charyzmatem Ruchu jest budzenie Bożych Przywódców czyli realizowanie ideału służebnego przywództwa. Formacja jest realizowana w trzech obszarach: poprzez rozwój duchowy, rozwój fizyczny i rozwój osobowy.

Droga Odważnych składa się z zespołu dóbr duchowych: programu „Droga Odważnych”, wspólnoty „Przymierze Odważnych” oraz inicjatywy „Powołani do Przywództwa”. Więcej informacji na stronie: mezczyznawkosciele.pl oraz drogaodwaznych.pl

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 16 maja

Poniedziałek, V Tydzień Wielkanocny
Święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika
...aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): J 17,20-26
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszNajczęściej czytane artykułyPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter