19 września
sobota
Januarego, Konstancji, Teodora
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Zachowywanie Bożych przykazań jest aktualnym zadaniem

Ocena: 0
617

Zachowanie Bożych przykazań jest dla nas wciąż aktualnym zadaniem. Pan Bóg przez Mojżesza ogłosił prawo moralne, to jest Dekalog – podkreślił bp Ignacy Dec.

Fot. pixabay.com/CCO

Ignacy Dec corocznie w kilkudziesięciu spotkaniach opłatkowych przed i po świętach. Spotyka się z przedstawicielami różnych grup społecznych. Co roku również w Wigilię Bożego Narodzenia uczestniczy w kilku spotkaniach dla osób samotnych, bezdomnych organizowanych przez Caritas w różnych miejscach diecezji.Często porównujemy przykazania do drogowskazów. Boże przykazania są znakami w wymiarze życia moralnego. Każde z nich stanowi drogowskaz do nieba i gdy je przestrzegamy to do nieba dotrzemy - podkreślił bp Dec.

Ordynariusz diecezji świdnickiej, 13 grudnia, przewodniczył Mszy św. i wygłosił homilię w Walimiu w kościele pw. św. Jadwigi.

Malkontenctwo i narzekanie to są cechy, które trzeba oddalać od siebie. Są tacy ludzie, którym nigdy się nie dogodzi. Bądźmy ostrożni i wystrzegajmy się krytykanctwa, czyli krytyki dla krytyki, nie dla dobra sprawy. Jako ludzie wierzący, żyjący wartościami ewangelicznymi musimy zachować klasę życia moralnego, unikajmy złośliwej krytyki, czy szukania dziury w całym - mówił bp Dec

- To już 8 spotkanie wigilijne. To coroczne święto gminy. W tym roku wyjątkowe, bo jasełka wykonał wójt, sekretarz i wszyscy radni. Już od pierwszego spotkania w Wigilii uczestniczyło 400 - 500 osób. Jak co roku są z nami strażacy, koło emerytów oraz zaprzyjaźnieni z gminą przedsiębiorcy - mówił w rozmowie z KAI Adam Hausman, wójt gminy Walim.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 19 września

Sobota, XXIV Tydzień zwykły
Dzień Powszedni albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę albo wspomnienie św. Januarego, biskupa i męczennika
w Bogu pokładam nadzieję, nie będę się lękał, *
cóż może uczynić mi człowiek?

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): 1 Kor 15, 35-37. 42-49; Ps 56 (55), 3 i 10-14; Łk 8, 4-15
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter