29 lutego
czwartek
Lecha, Lutoslawa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

"Matka Teresa i Ja" - poruszająca opowieść o miłości i inspiracji

Ocena: 4.36667
3377

Już 29 grudnia na ekranach polskich kin zagości film, który zdobył serca widzów na całym świecie – „Matka Teresa i Ja”. 

Fot. mat. pras.

Produkcja, która triumfowała na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Katolickich „Mirabile Dictu” w Rzymie, obiecuje przynieść głębokie emocje i inspirację dla milionów ludzi.

Film przenosi nas do dwóch równie wyjątkowych światów – Matki Teresy z Kalkuty i Kavity, utalentowanej skrzypaczki z indyjskimi korzeniami. Ich życiowe epopeje, pełne pasji i determinacji, stają się źródłem refleksji nad sensem egzystencji, zacierając granice czasu i pokoleń.

Kavita, mieszkająca w tętniącym życiem Londynie, staje przed miłosnymi i rodzinnymi wyborami. W poszukiwaniu odpowiedzi udaje się do indyjskiej wioski, gdzie odkrywa niezwykłą historię Matki Teresy, której znalezienie staje się dla niej kluczem do szczęścia i sensu w życiu.

Film nie tylko przedstawia życie Matki Teresy, zakładającej zakon Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Miłości, ale również ukazuje współczesne wyzwania Kavity i jej podróż ku odkryciu swojego powołania. W obsadzie filmu występują utalentowane aktorki, takie jak Banita Sandhu (Kavita), Jacqueline Fritschi-Cornaz (Matka Teresa) i Deepti Naval (Deepali).

Twórcy filmu starali się oddać autentyczną atmosferę lat 50. XX wieku w Kalkucie oraz trudne warunki życia w slumsach. Wsparci finansowo przez Fundację Zariya, która narodziła się z osobistych przeżyć Jacqueline Fritschi-Cornaz podczas podróży do Indii, film ukazuje siłę kobiet w realizacji marzeń mimo osobistych trudności.

Emocjonalna muzyka autorstwa Waltera Maira i Petera Scherera podkreśla kluczowe tematy filmu, takie jak miłość, poświęcenie, współczucie, wiara, wytrwałość i powołanie. „Matka Teresa i Ja” to nie tylko wzruszająca historia, ale również opowieść o pasji, miłości i poszukiwaniu sensu w niespokojnym współczesnym świecie. 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 lutego

Czwartek, II Tydzień Wielkiego Postu
Błogosławieni, którzy w sercu dobrym i szlachetnym zatrzymują słowo Boże
i wydają owoc dzięki swojej wytrwałości.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Łk 16, 19-31
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

+ Nowenna zawierzenia woli Bożej - o. Dolindo

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter