30 maja
wtorek
Ferdynanda, Karola, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Disney+ wyemituje film z dyskusji Franciszka z przedstawicielami młodzieży

Ocena: 0
529

Wkrótce na hiszpańskojęzycznej edycji kanału telewizyjnego Disney+ zostanie pokazany nietypowy dokument z udziałem papieża. Film zatytułowany „Amen. Franciszek odpowiada” przedstawia spotkanie katolickiego papieża z dziesięcioma młodymi ludźmi znajdującymi się w zupełnie różnych sytuacjach życiowych.

Fot. arch. idziemy.pl

Będzie on emitowany od 1 kwietnia. W zapowiedzi dokumentu czytamy, że jest to zapis „bliskiej i szczerej rozmowy jednego z najbardziej wpływowych ludzi na świecie z dziesięcioma hiszpańskojęzycznymi młodymi ludźmi w wieku od 20 do 25 lat poza murami Watykanu”.

Według firmy producenckiej wśród poruszanych tematów są m.in. feminizm, rola kobiet w Kościele, aborcja, utrata wiary, homoseksualizm, nadużycia w Kościele, rasizm i mobbing. Wśród młodych rozmówców jest m.in. chłopak, który padł ofiarą wykorzystania seksualnego w szkole katolickiej, młoda kobieta, która uciekła w prostytucję, młody migrant oraz osoba bez środków do życia.

Natomiast hiszpańskojęzyczny portal katolicki „Religion digital” poinformował, że po nagraniu papież poprosił o dalsze informacje na temat ofiary pedofilii. W efekcie Franciszek zainicjował postępowanie kanoniczne, które wkrótce ma zostać zakończone.

Spotkanie papieża z dziesięciorgiem wybranych młodych ludzi odbyło się jeszcze w czerwcu 2022 roku w dzielnicy Pigneto w Rzymie. Reżyserem jest hiszpański filmowiec i dziennikarz Jordi Evole, który przeprowadził już kilka wywiadów z Franciszkiem. W opublikowanym w tych dniach zwiastunie można zobaczyć papieża, który po wywiadzie dziękuje młodym słowami: „Wiele się od was nauczyłem podczas tego spotkania duszpasterskiego. Dziękuję wam za dobro, które mi wyświadczyliście”.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 31 maja

Środa, święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Błogosławiona jesteś, Panno Maryjo,
+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Łk 1, 39-56
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter