3 czerwca
sobota
Leszka, Tamary, Karola
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Miłosierdzie na Pradze

Ocena: 5
404

W podziemiach katedry warszawsko-praskiej 27 lutego odbył się wernisaż wystawy „Obrazy Jezusa Miłosiernego wg wizji s. Faustyny”.

fot. Aleksandra Plichta

Po raz pierwszy można było obejrzeć w Warszawie obrazy powstałe w ramach projektu „Namalować katolicyzm od nowa”. Wernisaż połączony był z uroczystym otwarciem bazyliki katedralnej, po trwającym od września 2021 r. remoncie.

Wernisaż poprzedziła Msza święta koncelebrowana przez bp. Romualda Kamińskiego i bp. Jacka Grzybowskiego W homilii bp Grzybowski zarysował historię katedry, a także przypomniał o obecnym tu żywym kulcie Miłosierdzia Bożego. – Bojaźń Boża jest początkiem mądrości. Ale w momentach strachu uświadamiamy sobie nieoceniony, najpiękniejszy dar – Miłosierdzie Boże. Dziś zatem łączą nas dwie rzeczy – Miłosierdzie i katedra, Boża Miłość i Kościół – i one łączą się przedziwnie w mocy warszawskiej historii.

Wernisaż cieszył się dużym zainteresowaniem. Wystawa potrwa do 2 kwietnia 2023 r. i będzie otwarta w dniach: pon.-sob. 12.00 – 20.00, niedziela 8.00 – 21.30. Wstęp wolny. „Namalować katolicyzm od nowa” to projekt Teologii Politycznej, Fundacji Świętego Mikołaja oraz Instytutu Kultury św. Jana Pawła II.  Poszczególne obrazy prezentowane były na łamach Tygodnika Idziemy.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 3 czerwca

Sobota, VIII Tydzień Wielkanocny
Nakazy Pana są radością serca
+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mk 11, 27-33
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter