21 lutego
środa
Eleonory, Fortunata, Roberta
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Świat autora Narnii

Ocena: 5
701

„Listy starego diabła do młodego” czy „Opowieści z Narnii” – na tych dziełach C.S. Lewisa, przetłumaczonych na 40 języków świata, wychowały się pokolenia.

W wieku 33 lat pisarz i wykładowca filologii w Oksfordzie nawrócił się na chrześcijaństwo. Niemały wpływ na tę decyzję miały rozmowy z przyjacielem J.R.R. Tolkienem, który także wiele zawdzięcza Lewisowi, zachęcającemu go do wydania „Władcy pierścieni”. Przed śmiercią w 1963 r. Lewis był cenionym apologetą chrześcijańskim, autorem licznych dzieł z tej dziedziny. Za takiego uznawany jest do dziś, ma wielu fanów, uczestniczących w konferencjach i sympozjach, poszukujących nowości wydawniczych o jego twórczości. Do tych szczególnych wydań należy „Intelektualny świat C.S. Lewisa” autorstwa Alistera E. McGratha. Na książkę składa się osiem esejów, w których poruszony jest m.in. problem sensu świata i ludzkiego bytu czy wyjaśniony słynny „argument z pragnień”, jak mawiał Lewis, który doprowadził go do nawrócenia. Szczegółowo opisany jest proces przemiany z odwołaniem do licznych listów i publikacji. Eseje pisane są bardzo przystępnym językiem, adresowane do wierzących i poszukujących. Nie bez znaczenia jest tu fakt, że po biografii to kolejna książka prof. McGratha o Lewisie, a obydwu łączy także epizod negowania istnienia Boga, a potem nawrócenia.

 


Intelektualny świat C.S. Lewisa,
Alister E. McGrath,
Fundacja Prodoteo
2022

 

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Dziennikarka, absolwentka SGGW i UW. Współpracowała z "Tygodnikiem Solidarność". W redakcji "Idziemy" od początku, czyli od 2005 r. Wyróżniona przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w 2013 i 2014 r.

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 21 lutego

Środa, I Tydzień Wielkiego Postu
Nawróćcie się do Boga waszego,
On bowiem jest łaskawy i miłosierny.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Łk 11, 29-32
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

Modlitwa o dobre przeżycie Wielkiego Postu
Nowenna do św. Rity z Cascii 13-21 II

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykuły

Materiał Partnera PortaluNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter