2 maja
czwartek
Zygmunta, Atanazego, Anatola
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Warto obejrzeć i posłuchać

Ocena: 0
14446
W wybranych kinach można oglądać "Warszawę 1935" - rewelacyjną komputerową rekonstrukcję przedwojennej stolicy, wykonaną w technologii 3D. Ale to nie jedyna kulturalna atrakcja ostatniego tygodnia przed Wielkanocą.

Finał Festiwalu Wielkanocnego

W piątek 29 marca o godz. 19.30 w Filharmonii Narodowej odbędzie się końcowy koncert 17. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena. Orkiestra Symfoniczna i Chór FN pod dyrekcją Krzysztofa Pendereckiego z towarzyszeniem solistów wykona „Requiem”, wielkie religijne dzieło Giuseppe Verdiego.

Warszawa 1935

Od 15 marca w warszawskich kinach Atlantic, Kinoteka i Cinema City można obejrzeć 20-minutowy film „Warszawa 1935”, będący komputerową rekonstrukcją ulic Śródmieścia w 1935 roku, zrealizowany w technice 3D. Autorzy pracowali nad filmem kilka lat, opierając się na zachowanych dokumentach, zdjęciach i architektonicznych planach przedwojennych kamienic, zburzonych w czasie II wojny światowej.

Zwiastowanie

W Wielkim Tygodniu 26 marca o godz. 18.30 w Sali Kameralnej Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana odbędzie się kolejne przedstawienie dramatu religijnego „Zwiastowanie”, autorstwa wybitnego francuskiego dramaturga Paula Claudela. Występuje zespół wybitnych aktorów, m.in. Halina Łabonarska i Jerzy Schejbal.


Kino, kawa, Warszawa

W Domu Spotkań z Historią przy ul. Karowej 20 z cyklu „Kino, kawa, Warszawa” w niedzielę 24 marca o godz. 16.00 będzie można obejrzeć krótkometrażowy, dokumentalny film „Moja ulica” z 1965 roku o historycznej ulicy Twardej oraz film „Pingwin” z 1964 roku o problemach ówczesnej młodzieży.

Pekin lat 50. i 60.

Do 28 marca w Fotoplastikonie Warszawskim przy Alejach Jerozolimskich 51 (oficyna) można oglądać wystawę „Pekin lat 50. i 60.”. Ekspozycja składa się z 48 stereoskopowych fotografii dokumentujących życie, zabytki i wygląd stolicy Chin w okresie powojennym.


Cukierki Sylvie Margot

Do 11 kwietnia w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki przy ul. Elektoralnej 12 czynna jest wystawa „Cukierki Sylvie Margot”, adresowana do dzieci i dorosłych. Możemy na niej oglądać kolorowe i różnorodne wizje przedmiotów i zabawek, znanych z beztroskiego dzieciństwa. Autorzy ekspozycji nawiązują do koncepcji edukacji dzieci poprzez sztukę.

Wystawa w Elektorze

Do 4 kwietnia w Galerii Elektor przy ul. Elektoralnej 12 czynna jest wystawa malarstwa Franciszka Ledóchowskiego, absolwenta Wydziału Grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Wystawa w Galerii MiTo

Młody artysta Jarek Kalinowski zaprasza na wystawę malarstwa i grafiki do galerii przy ul. Wardyńskiego 28, codziennie do 23.00.

Idziemy nr 12 (393), 24 marca 2013 r.


PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 1 maja

Środa, V Tydzień wielkanocny
Wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika
Trwajcie we Mnie, a Ja w was trwać będę.
Kto trwa we Mnie, przynosi owoc obfity.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 15, 1-8
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)


ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz



Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.



Newsletter