19 lutego
środa
Arnolda, Konrada, Marcelego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Warto obejrzeć i posłuchać

Ocena: 0
1373
Przedstawiamy najciekawsze propozycje kulturalne w drugiej połowie maja.

Koncerty w Filharmonii

W piątek 17 maja o godz. 19.30 i w sobotę 18 maja o godz. 18.00 w Filharmonii Narodowej odbędą się kolejne koncerty z cyklu Roku Lutosławskiego. Orkiestra Symfoniczna i Chór FN pod dyrekcją Willa Crutchfielda z udziałem śpiewaczki Ewy Podleś wykona utwory Lutosławskiego, Szymańskiego, Brahmsa i Haydna.


Współczesny teatr rosyjski

Od 16 maja do 2 czerwca w warszawskich teatrach – Narodowym, Studio, Dramatycznym, TR Warszawa – i kinie Iluzjon odbędzie się festiwal „Współczesny teatr, dramat i performans z Rosji”. Zostaną na nim zaprezentowane nowe przedstawienia teatrów z Moskwy i Petersburga. Pokazom towarzyszyć będą seminaria, spotkania i dyskusje z twórcami. Informacje: www.dadada.culture.pl


Ostry dyżur poetycki

W niedzielę 19 maja o godz. 12.00 w Teatrze Narodowym odbędzie się kolejny „Ostry dyżur poetycki”. Utwory naszych wybitnych poetów interpretować będą znani aktorzy scen warszawskich.


Koniec chińskiej wystawy

Przypominamy, że do niedzieli 12 maja w Muzeum Narodowym można jeszcze zwiedzać wystawę sztuki chińskiej ze zbiorów MN „Za wielkim murem”, o której pisaliśmy w „Idziemy”. Informacje – www.mnw.art.pl

Sztuka dokumentu

W środę 15 maja o godz. 19.00 w kinie Elektor przy ul. Elektoralnej 12 zostanie wyświetlony film „Pieśń buntu” Pawła Narożnika. Szczegóły – www.sztukadokumentu.pl


Środy u Dominikanów

Comiesięczny koncert z cyklu Środy u Dominikanów „Wirtuozowska muzyka XVII wieku” odbędzie się w środę 29 maja o godz. 20.00 w klasztorze dominikanów przy ul. Freta 10.


Premiera w Teatrze Wielkim

W czwartek 23 maja o godz. 19.00 w Sali im. Emila Młynarskiego Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w cyklu Terytoria odbędzie się prapremiera dwóch polskich oper współczesnych „Projekt P” – „Dla głosów i rąk” Jagody Szmytki i „Transcryptum” Wojtka Blechacza. Kolejne spektakle – 25 i 28 maja o godz. 19.00.


Listy Herbert/Elzenberg

We wtorek 21 maja na Scenie Kameralnej Teatru Polskiego odbędzie się wieczór poetycki z cyklu „Listy w Polskim”. Aktorzy Teatru Polskiego zaprezentują listy poety Zbigniewa Herberta i Henryka Elzenberga, wybitnego filozofa.


Obóz wojenny Jana III Sobieskiego

Rekonstrukcja królewskiego pawilonu z przedpola bitwy pod Wiedniem, a poza tym: latająca drukarnia; Kordegarda – namiot straży poświęcony historii wojskowości, barwie i broni; królewska mennica i królewska kuchnia oraz podróże z kawą – czyli peregrynacje Jerzego Kulczyckiego, szpiega w służbie Jego Królewskiej Mości. Codziennie w Wilanowie od 23 kwietnia do 15 października.

Idziemy nr 19 (400), 12 maja 2013 r.


PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 19 lutego

Każdy człowiek winien być chętny do słuchania, nieskory do mówienia.
Dziś w Kościele: środa, VI tydzień zwykły, wsp. dowolne św. Konrada z Piacenzy, pustelnika
Czytania liturgiczne (rok A, II): Jk 1, 19-27; Ps 15, 1b-3 i 4b-5; Mk 8, 22-26
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań
SalveNet zaprasza na Duchową siłkę o. Szymona Janowskiego OFMCap.

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -