15 października
wtorek
Jadwigi, Teresy, Florentyny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Warto obejrzeć i posłuchać

Ocena: 0
1362
Przedstawiamy najciekawsze propozycje kulturalne w drugiej połowie maja.

Koncerty w Filharmonii

W piątek 17 maja o godz. 19.30 i w sobotę 18 maja o godz. 18.00 w Filharmonii Narodowej odbędą się kolejne koncerty z cyklu Roku Lutosławskiego. Orkiestra Symfoniczna i Chór FN pod dyrekcją Willa Crutchfielda z udziałem śpiewaczki Ewy Podleś wykona utwory Lutosławskiego, Szymańskiego, Brahmsa i Haydna.


Współczesny teatr rosyjski

Od 16 maja do 2 czerwca w warszawskich teatrach – Narodowym, Studio, Dramatycznym, TR Warszawa – i kinie Iluzjon odbędzie się festiwal „Współczesny teatr, dramat i performans z Rosji”. Zostaną na nim zaprezentowane nowe przedstawienia teatrów z Moskwy i Petersburga. Pokazom towarzyszyć będą seminaria, spotkania i dyskusje z twórcami. Informacje: www.dadada.culture.pl


Ostry dyżur poetycki

W niedzielę 19 maja o godz. 12.00 w Teatrze Narodowym odbędzie się kolejny „Ostry dyżur poetycki”. Utwory naszych wybitnych poetów interpretować będą znani aktorzy scen warszawskich.


Koniec chińskiej wystawy

Przypominamy, że do niedzieli 12 maja w Muzeum Narodowym można jeszcze zwiedzać wystawę sztuki chińskiej ze zbiorów MN „Za wielkim murem”, o której pisaliśmy w „Idziemy”. Informacje – www.mnw.art.pl

Sztuka dokumentu

W środę 15 maja o godz. 19.00 w kinie Elektor przy ul. Elektoralnej 12 zostanie wyświetlony film „Pieśń buntu” Pawła Narożnika. Szczegóły – www.sztukadokumentu.pl


Środy u Dominikanów

Comiesięczny koncert z cyklu Środy u Dominikanów „Wirtuozowska muzyka XVII wieku” odbędzie się w środę 29 maja o godz. 20.00 w klasztorze dominikanów przy ul. Freta 10.


Premiera w Teatrze Wielkim

W czwartek 23 maja o godz. 19.00 w Sali im. Emila Młynarskiego Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w cyklu Terytoria odbędzie się prapremiera dwóch polskich oper współczesnych „Projekt P” – „Dla głosów i rąk” Jagody Szmytki i „Transcryptum” Wojtka Blechacza. Kolejne spektakle – 25 i 28 maja o godz. 19.00.


Listy Herbert/Elzenberg

We wtorek 21 maja na Scenie Kameralnej Teatru Polskiego odbędzie się wieczór poetycki z cyklu „Listy w Polskim”. Aktorzy Teatru Polskiego zaprezentują listy poety Zbigniewa Herberta i Henryka Elzenberga, wybitnego filozofa.


Obóz wojenny Jana III Sobieskiego

Rekonstrukcja królewskiego pawilonu z przedpola bitwy pod Wiedniem, a poza tym: latająca drukarnia; Kordegarda – namiot straży poświęcony historii wojskowości, barwie i broni; królewska mennica i królewska kuchnia oraz podróże z kawą – czyli peregrynacje Jerzego Kulczyckiego, szpiega w służbie Jego Królewskiej Mości. Codziennie w Wilanowie od 23 kwietnia do 15 października.

Idziemy nr 19 (400), 12 maja 2013 r.


PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 15 października

Żywe jest słowo Boże i skuteczne,
zdolne osądzić pragnienia i myśli serca. 

Dziś w Kościele:
wtorek, XXVIII tygodnia zwykłego 
+ Wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Rz 1,16-25; Ps 19 (18),2-5; Łk 11,37-41
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań

Po Anielskiej serii przypominamy Spotkania z Aniołami - seria I (co dzień nowy odcinek)
1. Po co są Aniołowie?
2. Dogmaty anielskie
3. Misja anielska
4. Anioły w Starym Testamencie; 5. Chrystus jest centrum świata; 6. Aniołowie w chwilach pokusy; 7. Aniołowie opiekują się Kościołem

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -