6 czerwca
sobota
Norberta, Laurentego, Bogumila
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Przekaż swój 1 procent na Tygodnik Idziemy. Wspomagaj dobre, wiarygodne media.

Ocena: 0
3608

Zapraszamy do współtworzenia Tygodnika "Idziemy". Przekazując jeden procent podatku na rzecz Fundacji Salvatti.pl i podając cel szczegółowy "Tygodnik Idziemy" można wesprzeć nasze działania.

Szanowni Czytelnicy, Internauci i darczyńcy naszego tygodnika,

jeszcze do końca kwietnia możecie - składając swoje zeznanie podatkowe - przekazać 1 proc. swojego podatku na dalsze funkcjonowanie - wobec niemożności rozprowadzania Tygodnika Idziemy w świątyniach i parafiach - i rozwój naszego tygodnika. Jest to możliwe dzięki współpracy z Pallotyńską Fundacją Misyjną Salvatti.pl.

Przekazanie 1 proc. nie jest deklaracją dodatkowego opodatkowania się, ale dyspozycją, by 1 proc. naszej składki podatkowej za rok 2019 została przekazana na wsparcie działalności wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego (OPP).

Przekazania 1 proc. swoich podatków na potrzeby Tygodnika "Idziemy" można dokonać w dwóch krokach:

1. W zeznaniu podatkowym, w części "Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)" należy w rubryce nr KRS (w PIT-37, pole nr 132) wpisać: 0000309499, zaś obok (w PIT-37, pole nr 133) wyliczoną wysokość wnioskowanej kwoty.
2. W "Informacjach uzupełniających" (w PiT-37 pole nr 134), w rubryce "Cel szczegółowy 1%" należy wpisać "TYGODNIK IDZIEMY".

Proponujemy rozliczenie się bezpłatne online na internetowym profilu OPP - Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti.pl.
Uruchamiając program na stronie www.e-pity.pl i wypełniając tam zeznanie podatkowe KRS Fundacji Salvatti.pl jest już podany, natomiast koniecznie należy uzupełnić pole CEL SZCZEGÓŁOWY: "Tygodnik Idziemy".

Należy pamiętać, że w związku z epidemią wirusa COVID-19 złożenie rocznych zeznań podatkowych: PIT-37, PIT-36, PIT-36L, PIT-38, PIT-39 oraz zapłata podatku z tytułu przychodów wykazanych w tych deklaracjach może nastąpić miesiąc później, niż przewoduje to karny kodeks skarbowy, czyli także po 30 kwietnia i nie później niż 1 czerwca 2020 r. Nie spowoduje to nałożenia kary na podatnika (nie zostanie on ukarany grzywną, mandatem za opóźnienie). Ma to jednak kilka niekorzystnych dla podatnika konsekwencji.

W przypadku przesłania/złożenia deklaracji po 30 kwietnia 2020 roku nie będzie już można przekazać 1 proc. podatku na wybraną organizację pożytku publicznego!

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 6 czerwca

Sobota, IX Tydzień zwykły
+ dzień powszedni albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę albo wspomnienie św. Norberta, biskupa
Błogosławieni ubodzy w duchu,
albowiem do nich należy królestwo niebieskie.

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): 2 Tm 4,1-8; Ps 71, 8-9.14-17; Mk 12,38-44
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter