22 maja
niedziela
Heleny, Wieslawy, Ryty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Świąteczny numer Tygodnika Idziemy z kalendarzem na 2022 rok

Ocena: 0
1002

Zachęcamy do lektury świątecznego numeru Tygodnika Idziemy - w wersji drukowanej lub e-wydaniu: eprasa.pl/news/idziemy oraz egazety.pl. Dodatkiem do każdego egzemplarza jest kalendarz gratis na 2022 rok. Prenumeratorom wersji elektronicznej możemy wysłać pocztą - na zamówienie w świątecznym prezencie. Unikatowe w naszym kalendarzu jest zaznaczenie dni, w które katolicy mają obowiązek uczestniczyć w Eucharystii - żeby nie było wątpliwości niepotrzebnych wyrzutów sumienia. Temat kalendarza nieprzypadkowy: „KOCHAM POLSKĘ" - podkreśla redaktor naczelny Henryk Zieliński.

Fot. okładka tygodnika Idziemy/canva

W najnowszym numerze warto przeczytać:

Narodzony w rodzinie – Jest coś zachwycającego w tym, że mały Jezus, tak jak każde ludzkie dziecko, potrzebował rodziny zauważa o. Jacek Salij.

Boża drużyna – Czym różni się rodzina od innych wspólnot? Czy warunkiem małżeństwa jako solidnego fundamentu rodziny jest tylko małżeństwo sakramentalne? odpowiada Mieczysław Guzewicz, konsultor Rady ds. Rodziny KEP w rozmowie z Moniką Odrobińską.

Bóg daje nam siebie – O istocie Bożego Narodzenia z bp. Romualdem Kamińskim, ordynariuszem diecezji warszawsko-praskiej, rozmawia Irena Świerdzewska.

Święta u Patyrów –  Rodzina jest dla niego najważniejsza, a święta szczególnym czasem bliskości. Rafał Patyra szczerze i odważnie mówi też o swojej wierze w Boga, który zmienił jego życie. Tak o bohaterze swojego reportażu pisze Irena Świerdzewska.

Ocalić Boże Narodzenie – Odważmy się pokazać innym, czym naprawdę jest Boże Narodzenie i jakie symbole je określają – apeluje w swoim felietonie Anna Meetschen.

Potrójny cud – Szczególnie w dobie kryzysu małżeństwa i rodziny trzeba podkreślać prawdę o prawdziwym małżeństwie Maryi i Józefa. Bo nie przypadkiem Bóg wszedł w życie małżonków i chciał aby Syn Boży przyszedł na świat w normalnym małżeństwie i miał pełną rodzinę – pisze ks. Henryk Zieliński.

Opustoszałe Betlejem – Choć przez Bazyliką Narodzenia stoi wielka choinka z gwiazdą na szczycie, Betlejem świeci pustkami. O obecnej, trudnej sytuacji mieszkańców Betlejem pisze Piotr Kościński.

Świąteczne maniery – Wyobraźmy sobie, że jesteśmy zaproszeni na eleganckie przyjęcie. Siadamy przy pięknie  zastawionym stole. I co teraz? – świąteczny savoir-vivre przybliża Barbara Stefańska.

Duch Bożego Narodzenia – O Duchu rzadko w Boże Narodzenie wspominają kaznodzieje. Na kartkach i obrazach widzimy Świętą Rodzinę, ale nie widać żadnego symbolu Ducha, a jego obecność jest bardzo istotna – przygląda się jej o. Jacek Kowalczyk.

Randkowa terapia małżeństw – Już od miesiąca można korzystać z aplikacji RM 2.0 w ramach projektu „Randka Małżeńska 2.0”. Ma ona jeden, konkretny cel: w nowoczesny i dostępny dla każdego sposób pomagać małżeństwom odbudować swój związek! – opisuje ją Radosław Molenda.

Rodzina reaktywacja – Cykl reportaży „Szczęśliwa rodzina. Historia pisana życiem” w Radiu Warszawa, był unikatową narracją o małżeństwie i rodzinie, w której głos zabrali małżonkowie. Historie złożyły się na jedną poruszającą opowieść o miłości. Kilka z nich przytacza Patryk Lubryczyński.

Zwycięska insurekcja – Po raz pierwszy będziemy świętować 27 grudnia Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Święto ustanowił Prezydent Andrzej Duda na wniosek ośmiu tysięcy obywateli – historię powstania przybliża Barbara Wiśniowska.

U Matki Bożej na Zatybrzu – Rzymska bazylika Santa Maria in Trastevere, kościół tytularny bł. kardynała Wyszyńskiego, zachwyca mozaikami Pietro Cavalliniego. Opisuje je ks. Waldemar Turek.

Stawiajmy na aktywność – Poważne kryzysy mogą wywrócić ład światowy, ale mogą także wzmocnić dominację tych, sił, które już wcześniej rządziły – zauważa w swoim tekście Jacek Karnowski.

Czas podwyżek – Na świąteczne dania i prezenty wydamy w tym roku więcej niż poprzednio. Oficjalnie inflacja w listopadzie wyniosła 7,8 proc. Prawdopodobnie w grudniu będzie to ok. 8 proc. Dlatego ceny staną się bez wątpienia tematem dyskusji przy świątecznym stole przewiduje Krzysztof Ziemiec.

Zachęcamy również do lektury Tygodnika Idziemy na 19 grudnia.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 22 maja

VI Niedziela Wielkanocna
Jeśli Mnie kto miłuje,
będzie zachowywał moją naukę

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): J 14,23-29
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Odchodzi i pozostaje (komentarz "Idziemy")

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz

- Reklama -


Najczęściej czytane artykułyPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter