16 maja
poniedziałek
Andrzeja, Jedrzeja, Szymona
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 19 grudnia - "Oczekiwany Mesjasz"

Ocena: 0
1060

Tygodnik Idziemy na 19 grudnia ukazał się drukiem i w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronach: eprasa.pl/news/idziemy oraz egazety.pl.

W najnowszym numerze warto przeczytać:

Zapowiadany przez proroków – Co jest nowością w ostatnim przekładzie „Księgi Dwunastu”, z autorem przekładu, ks. prof. Waldemarem Chrostowskim, rozmawia Irena Świerdzewska.

Oblicza nadziei – Kotwica duszy czy matka głupich? Zawieść nie może czy prowadzi do rozczarowania? Czym naprawdę jest nadzieja –  zastanawia się Barbara Stefańska.

Z piekielnej kuchni do nieba –  Zakamarki piekielnej kuchni zamienili na farmę, która przypomina przedsionek nieba. Co powrót do Boga zmienił w życiu Agnieszki i Wojciecha Modesta Amaro opisuje Agnieszka M. Domańska.

Sekularyzm rozwodniony – Wobec planowej i centralnie sterowanej fali sekularyzacji ważne jest nasze osobiste świadectwo. Mówmy i piszmy o Bożym Narodzeniu, a nie o jakichś świętach – apeluje ks. Henryk Zieliński.

Korekta prawa – Od niedawna obowiązują zmiany w Księdze VI Kodeksu prawa kanonicznego zaostrzające sankcje karne w Kościele. Jaki jest cel tych zmian i kogo dotyczą z o. dr. hab. Dariuszem Borkiem O.Carm, prof. uczelni, dziekanem Wydziału Prawa Kanonicznego UKSW w Warszawie, rozmawia Radosław Molenda.

Chrystus sensem Biblii – Porównując różne przekłady Pisma Świętego, można w nich zauważyć pewne różnice. Jak zatem dotrzeć do objawionej nam przez Boga Prawdy, skoro nawet specjaliści od Biblii różnią się między sobą w rozumieniu świętego tekstu – podpowiada o. Jacek Salij OP.

Dziedzictwo pokoleń –  Szopki krakowskie zachwycają mieszkańców i turystów od XIX w. Od 3 lat szopkarstwo jest wpisane na listę UNESCO. Ich tradycji i historii przygląda się Patryk Lubryczyński.

Święta za kratami – Chcieliby spędzić święta z rodziną, ale nie będzie to możliwe w najbliższych latach lub do końca życia. W jaki sposób więźniowe przeżywają Boże Narodzenie opisuje Marta Dybińska.

Wojna czai się – Poczucie zagrożenia rośnie z każdym dniem. Rosjanie gromadzą wojska nad granicą z Ukrainą. Pojawiają się informacje, że zaatakują – jak nie teraz, to na początku przyszłego roku – czy tak będzie? – zastanawia się Piotr Kościński.

Jak nie pokłócić się przy stole? – jak zasiąść do wigilijnego stołu z osobą, z którą się nie zgadzamy psychologa Filipa Kołodziejczaka pyta Marta Dybińska.

Neoindianie i uzurpatorzy – Analizy historyczne i odkrycia archeologów w Ameryce Łacińskiej coraz bardziej burzą narrację lewicowych polityków o „złych europejskich kolonizatorach i dobrych Indianach” zauważa Marcin Zatyka.

I znowu gender – Nie trzeba być osobą wierzącą, aby dostrzec absurdy gender, wystarczy używać rozumu – zauważa w swoim felietonie Anna Meetschen.

Ostatnie takie święta – Przygotowujmy się do świąt Bożego Narodzenia, jakby były one pierwsze i miały być ostatnie – apeluje o. Dariusz Kowalczyk SJ.

Punkt zwrotny – Lada moment Zachód może znaleźć się w spirali śmierci – przestrzega w swoim felietonie Jacek Karnowski.

Skorumpowany trybunał – Według francuskich dziennikarzy śledczych unijni urzędnicy, a nawet sędziowie TSUE, są zamieszani w korupcyjny układ. Politycy i urzędnicy UE, będący bohaterami afery, w większości są związani z Europejską Partią Ludową – sprawie przygląda się Krzysztof Ziemiec.

Zachęcamy również do lektury Tygodnika Idziemy na 12 grudnia.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 16 maja

Poniedziałek, V Tydzień Wielkanocny
Święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika
...aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): J 17,20-26
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszNajczęściej czytane artykułyPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter