1 czerwca
czwartek
Justyna, Anieli, Konrada
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 19 marca - "Jak nie stracić rekolekcji?"

Ocena: 0
414

Tygodnik „Idziemy” na 19 marca ukazał się drukiem i w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronach: eprasa.pl/news/idziemy oraz egazety.pl.

W najnowszym numerze warto przeczytać:

Jak nie stracić rekolekcji? – Czy można źle przeżyć rekolekcje? – z ks. dr. Krzysztofem Wonsem SDS, dyrektorem Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów, rozmawia Irena Świerdzewska.

Towarzyszenie w drodze – „Kierownictwo duchowe? To dla świętych, ewentualnie dla gorliwych księży!”. Tymczasem pyta o nie coraz więcej osób świeckich. A może to praktyka dla każdego? – analizuje Barbara Stefańska. 

Z góry przyjęta teza – Jaką wartość mają dokumenty IPN, na podstawie których w reportażu „Franciszkańska 3” oskarża się kard. Karola Wojtyłę, że nie reagował na nadużycia seksualne kapłanów? – z historykiem prof. Rafałem Łatką, rozmawia Irena Świerdzewska.

Dzieci św. Józefa – Może załatwić pracę, podsunąć dobrego męża, pomóc zdobyć mieszkanie, a nawet grube miliony. Ale czy św. Józefa mamy tylko po to, by pomagał w trudnych sytuacjach życiowych? – odpowiedzi szuka Monika Odrobińska. 

Fatalna inwazja – Dwadzieścia lat temu liczące ćwierć miliona żołnierzy – głównie amerykańskich i brytyjskich, ale też 180 Polaków – siły wielonarodowe dokonały inwazji na Irak w ramach operacji Iraqi Freedom. Ta wojna przyniosła niespodziewane, dalekosiężne skutki – zauważa Piotr Kościński. 

Idę śladami ks. Jerzego – Jak żyją młodzi katolicy we Francji z  Ségolène de Villermont – rozmawia Paweł Kęska.

Znamienna koincydencja  –  wciąż potrzebujemy ukazywania głębszego kontekstu, w którym działał Kościół i sam kard. Karol Wojtyła/Jan Paweł II – pisze ks. Henryk Zieliński. 

Bądźcie dla siebie mili!  – A cóż to za banał? Wydawałoby się, że wśród rad, jakich można by udzielić małżonkom, trudno o bardziej trywialną. A jednak… Mark Gungor, znany mówca i doradca małżeński, w swojej książce pt. „9 małżeńskich porad, a każda warta milion dolarów” stawia ją na pierwszym miejscu – przypomina Anna Wardak.

Grzechy świętych – Ataki na św. Jana Pawła II, z kwestionowaniem jego świętości i żądaniami „dekanonizacji”, dowodzą nie zawsze złej woli, ale czasem braku wiedzy o tym, jak Kościół rozumie świętość – pisze o. Jacek Salij. 

Arka Pana – Obraz Kościoła jako Arki Pana jest, analogicznie do poprzednich, zakorzeniony w Starym Testamencie. Występują w nim dwie arki: arka Noego i arka Mojżesza – pisze Ks. prof. Waldemar Chrostowski. 

Patron trudnej zgody – W stulecie śmierci wspominamy św. Józefa Bilczewskiego, wybitnego arcybiskupa Lwowa, troskliwego pasterza i światowej sławy naukowca. Dziś najbardziej aktualną jego nauką jest może ta dotycząca relacji Polaków z Ukraińcami – zauważa Ignacy Masny. 

Gra o najwyższą stawkę - Lewica uruchomiła proces rewolucyjny, i chce zniszczyć fundamenty polskości – zauważa Jacek Karnowski. 

Zachęcamy również do lektury „Idziemy” na 12 marca i wcześniejszych numerów tygodnika. 


 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 1 czerwca

Czwartek, VIII Tydzień Wielkanocny - święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
Przychodzę, Boże, pełnić Twoją wolę
+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mt 26, 36-42
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter