Tygodnik „Idziemy” na 19 marca ukazał się drukiem i w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronach: eprasa.pl/news/idziemy oraz egazety.pl.

W najnowszym numerze warto przeczytać:
Jak nie stracić rekolekcji? – Czy można źle przeżyć rekolekcje? – z ks. dr. Krzysztofem Wonsem SDS, dyrektorem Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów, rozmawia Irena Świerdzewska.
Towarzyszenie w drodze – „Kierownictwo duchowe? To dla świętych, ewentualnie dla gorliwych księży!”. Tymczasem pyta o nie coraz więcej osób świeckich. A może to praktyka dla każdego? – analizuje Barbara Stefańska.
Z góry przyjęta teza – Jaką wartość mają dokumenty IPN, na podstawie których w reportażu „Franciszkańska 3” oskarża się kard. Karola Wojtyłę, że nie reagował na nadużycia seksualne kapłanów? – z historykiem prof. Rafałem Łatką, rozmawia Irena Świerdzewska.
Dzieci św. Józefa – Może załatwić pracę, podsunąć dobrego męża, pomóc zdobyć mieszkanie, a nawet grube miliony. Ale czy św. Józefa mamy tylko po to, by pomagał w trudnych sytuacjach życiowych? – odpowiedzi szuka Monika Odrobińska.
Fatalna inwazja – Dwadzieścia lat temu liczące ćwierć miliona żołnierzy – głównie amerykańskich i brytyjskich, ale też 180 Polaków – siły wielonarodowe dokonały inwazji na Irak w ramach operacji Iraqi Freedom. Ta wojna przyniosła niespodziewane, dalekosiężne skutki – zauważa Piotr Kościński.
Idę śladami ks. Jerzego – Jak żyją młodzi katolicy we Francji z Ségolène de Villermont – rozmawia Paweł Kęska.
Znamienna koincydencja – wciąż potrzebujemy ukazywania głębszego kontekstu, w którym działał Kościół i sam kard. Karol Wojtyła/Jan Paweł II – pisze ks. Henryk Zieliński.
Bądźcie dla siebie mili! – A cóż to za banał? Wydawałoby się, że wśród rad, jakich można by udzielić małżonkom, trudno o bardziej trywialną. A jednak… Mark Gungor, znany mówca i doradca małżeński, w swojej książce pt. „9 małżeńskich porad, a każda warta milion dolarów” stawia ją na pierwszym miejscu – przypomina Anna Wardak.
Grzechy świętych – Ataki na św. Jana Pawła II, z kwestionowaniem jego świętości i żądaniami „dekanonizacji”, dowodzą nie zawsze złej woli, ale czasem braku wiedzy o tym, jak Kościół rozumie świętość – pisze o. Jacek Salij.
Arka Pana – Obraz Kościoła jako Arki Pana jest, analogicznie do poprzednich, zakorzeniony w Starym Testamencie. Występują w nim dwie arki: arka Noego i arka Mojżesza – pisze Ks. prof. Waldemar Chrostowski.
Patron trudnej zgody – W stulecie śmierci wspominamy św. Józefa Bilczewskiego, wybitnego arcybiskupa Lwowa, troskliwego pasterza i światowej sławy naukowca. Dziś najbardziej aktualną jego nauką jest może ta dotycząca relacji Polaków z Ukraińcami – zauważa Ignacy Masny.
Gra o najwyższą stawkę - Lewica uruchomiła proces rewolucyjny, i chce zniszczyć fundamenty polskości – zauważa Jacek Karnowski.
Zachęcamy również do lektury „Idziemy” na 12 marca i wcześniejszych numerów tygodnika.