30 listopada
czwartek
Andrzeja, Maury, Konstantego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Floriańska 3: Wrzutki wyborcze

Ocena: 0
2760
Komu służy zamieszanie wokół SKOK-ów? Odpowiedzi szukali w sobotę 14 marca uczestnicy Salonu Dziennikarskiego Floriańska 3. Wspólną audycję tygodnika „Idziemy”, Radia Warszawa i portalu wPolityce.pl prowadził redaktor naczelny „wSieci” Jacek Karnowski. Jego rozmówcami byli Maciej Pawlicki („wSieci”), Tadeusz Płużański („Super Express”), Piotr Zaremba („wSieci”, wPolityce.pl) i redaktor naczelny „Idziemy” ks. Henryk Zieliński.


Rzekoma afera w SKOK

Potrójny atak na PiS

Piotr Zaremba

„Gazeta Wyborcza” napisała o rzekomych nieprawidłowościach w SKOK-ach, sugerując, że ich współtwórca Grzegorz Bierecki, senator PiS, miał przywłaszczyć pieniądze należące do Kas. Temat ten jest „wrzutką” w ramach kampanii prezydenckiej. Na stronie internetowej „GW” znalazłem list, którego autor twierdzi, że został oszukany przez SKOK-i. Pismo nie ma zasadniczego związku z obecną sprawą, a dopiero analiza jego treści pokazuje, że chodzi o SKOK Wołomin, który został „wypchnięty” przez kierownictwo SKOK-ów poza ten system. Dochodzi tutaj do niesłychanej manipulacji.

Mamy też inny temat: ustawę o in vitro, która znów podzieli Polaków, a większość niekoniecznie stanie po stronie prawicy. Setki ludzi sprawnie pracują, w bardzo silnym związku z mediami, na sukces wyborczy Bronisława Komorowskiego. Z „GW” dowiedzieliśmy się też w zeszłym tygodniu, że za podsłuchami w restauracji być może stoi PiS. To wszystko łączy się w pewną całość: ma utrudnić kampanię Andrzejowi Dudzie.

Zlecenie na SKOK?

Maciej Pawlicki

Stosowanie manipulacji jest metodą „GW” od lat. „Wrzutka” ze SKOK-ami faktycznie działa. Znalazłem się w gronie ludzi wykształconych i inteligentnych, którzy rozmawiali o aferze w SKOK-ach: że ludzie stracili pieniądze, że „ten Bierecki nakradł”, że „mam znajomego, który w SKOK Wołomin stracił tyle i tyle”. Te dwie instytucje zlewały się im w jedno. A przecież senator Bierecki walczył ze SKOK-iem Wołomin i od kilku lat informował Komisję Nadzoru Finansowego o dziejących się tam nieprawidłowościach. Teraz został nimi obciążony. To jest ewidentne, wręcz mafijne zlecenie „odstrzału”. Wiązałbym je również z zaangażowaniem senatora Biereckiego w sprawę tzw. toksycznych kredytów.


Europarlament zażądał zwrotu wraku

Gra na przeczekanie

ks. Henryk Zieliński

Podpisanie się polityków Platformy Obywatelskiej pod wnioskiem Parlamentu Europejskiego nie tylko o zwrot wraku Tupolewa, ale także o przeprowadzenie międzynarodowego śledztwa ws. katastrofy smoleńskiej byłoby z ich strony przyznaniem się do własnych zaniedbań. W kontekście trwającej obecnie kampanii wyborczej prezydenckiej i parlamentarnej, kiedy PO jak ognia próbuje unikać tematu Smoleńska, a z drugiej strony podrzuca tematy światopoglądowe, byłby to strzał w stopę. Jeszcze Donald Tusk wymyślił dla tej formacji grę na przeczekanie: odsuńmy temat, może sam wygaśnie. Jak było z aferą hazardową? Czego się dowiedzieliśmy? Co będzie z aferą podsłuchową?

Gdzie się podział Putin?


Manipulacje w kampanii wyborczej


Zebranie plenarne Episkopatu


Raport z planu filmu "Smoleńsk"**
*
SALON DZIENNIKARSKI FLORIAŃSKA 3 to wspólna audycja Radia Warszawa, Tygodnika Idziemy i portalu wPolityce.pl. Transmituje lub retransmituje ją już 17 lokalnych stacji radiowych: Katolickie Radio Podlasie w Siedlcach, Radio Nadzieja w Łomży, Radio Głos w Pelplinie, Radio Rodzina we Wrocławiu, Radio Via z Rzeszowa, Katolickie Radio Fiat w Częstochowie, Radio Plus Legnica, Radio Plus Kielce, Radio Plus Opole, Radio Plus Radom, Internetowe Radio Polonia, Katolickie Radio Ciechanów, Katolickie Radio Płock, Radio RDN Małopolska, Radio RDN Nowy Sącz, Katolickie Radio Zamość oraz Radio Warszawa.

Audycja startuje w każdą sobotę po godz. 9:00 (Radio Warszawa, 106,2 FM). Można też jej posłuchać na żywo w Internecie.

Poprzednie wydania Salonu dostępne są w archiwum audio. Ich omówienia można znaleźć w zakładce Salon Dziennikarski w lewym menu.


Idziemy nr 12 (495), 22 marca 2015 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 30 listopada

Czwartek, XXXIV Tydzień zwykły 
Pójdźcie za Mną,
a uczynię was rybakami ludzi.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mt 4, 18-22
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
Nowenna do św. Barbary 25 XI-3 XII
Nowenna przed Niepokalanym Poczęciem NMP: 29 XI-7 XII

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter