13 sierpnia
sobota
Diany, Hipolita, Poncjana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Ukraińscy chrześcijanie przeciw "Kijów Pride" w Warszawie

Ocena: 3.4
307

Przedstawiciele ukraińskiego ruchu "Wszyscy razem" oraz obrońcy życia i rodziny wystosowali apel do prezydenta Andrzeja Dudy o podjęcie kroków, by uniemożliwić zaplanowaną na 25 czerwca w Warszawie "Kijów Pride" - paradę równości ukraińskich środowisk LGBT+. Informuje o tym na swoich stronach ukraiński portal vsirazom.ua, a za nim m.in portale PCh24.pl oraz dorzeczy.pl.

Fot. Ben Kerckx, pixabay.com

"Niektórzy obywatele Ukrainy, którzy otrzymali gościnne przyjęcie w Polsce, zadeklarowali zamiar działać przeciwko jej interesom i wartościom" – napisano w liście do prezydenta RP. Podkreślono, że społeczeństwo ukraińskie w zdecydowanej większości stoi na stanowisku, by - podobnie, jak prezydent RP oraz rząd polski - w sposób systematyczny, w granicach prawa, oraz zgodnie z interesem tego społeczeństwa ograniczać propagandę ideologii LGBT, która szkodzi dzieciom, nastolatkom i rodzinom.

W liście - jak czytamy na stronach www tygodnika "Do Rzeczy" -  zwrócono także uwagę, że parada to nie tylko "propaganda relacji seksualnych między osobami tej samej płci oraz innych dewiacji", ale również próba narzucenia Polakom "lewackich i socjalistycznych idei". Przeczy ona interesom państwa polskiego i jego narodu oraz oficjalnemu stanowisku polskiego rządu. "Cała ta akcja odbędzie się pod ukraińskimi sztandarami. Warto zaznaczyć, że idee LGBT mają wspólne korzenie z prorosyjską komunistyczną retoryką.

Na marszach LGBT często można zobaczyć komunistyczną symbolikę. Europejscy socjaliści oraz komuniści są bardzo przyjazne jak wobec ideologii LGBT, tak również wobec wpływów rosyjskich. Ich koledzy na Ukrainie mają analogiczną filozofię oraz korzystają z tych samych haseł

– wskazali autorzy apelu do Andrzeja Dudy.

Jest to nie tylko prowokacja, ale otwarta szkoda i zagrożenie dla ukraińskich interesów na arenie międzynarodowej. Według naszej opinii takie działanie służy interesom Federacji Rosyjskiej, która dziś korzysta ze wszelkich możliwych sposobów dla zmniejszenia wsparcia Ukrainy na płaszczyźnie międzynarodowej, a szczególnie ze strony jej głównych partnerów

– zaznaczono także w dokumencie.

+++++

Ukraińskie środowiska LGBT+ tłumaczą, że "z powodu wojny Rosji przeciwko Ukrainie na pełną skalę 10. rocznica Marszu Równości w Kijowie nie może odbyć się w zwykłym formacie w ukraińskiej stolicy", stąd mają zamiar zamanifestować swoją seksualność w Warszawie. W ten sposób - czytamy na facebookowym profilu KyivPride - chcą zamanifestować "walkę w obronie wolności i praw człowieka oraz przeciwko wojnie" - "broniąc pokoju, zwycięstwa Ukrainy i wolności ukraińskiej ziemi i ludu". Chcą zamanifestować swoją odmienność "w ich marszu po zwycięstwo Ukrainy!"

„Rosja zabiera nam domy, nasze rodziny, przyjaciół i bliskich, ale nigdy nie zabierze nam wolności, widoczności i prawa głosu. 25 czerwca nie świętujemy. Chcemy apelować do całego świata: pomóżcie Ukrainie wygrać! Pomóż ludziom z Ukrainy żyć swobodnie na ich ziemi! ” – zaapelował do społecznosci międzynarodowej Lenny Emson, dyrektor "KyivPride".

Widać stąd, że znane dobrze w Polsce żądania środowisk LGBT+, wśród których jest m.in. zrównanie małżeństw hetero i homoseksualnych, prawa do nieograniczanej niczym aborcji oraz adopcji dzieci przez pary heteroseksualne, postawione są przez organizatorów manifestacji jako równorzędne z prawem do życia, wolności, życia w pokoju, prawem do zabierania głosu i do dachu nad głową.

"Kijów Pride" ma się 25 czerwca połączyć swoje siły z rodzimą "WarsawPride", by - jak piszą na swoich mediach społecznościowych środowiska LGBT+ - wspólnie "maszerować w intencji pokoju i wolności Ukrainy oraz przeciwko rosyjskiej agresji na Ukrainie". W rzeczywistości chodzi o efekt ilościowy. Organizatorzy spodziewają się w sumie mobilizacji i udziału ok. 80 tys. osób reprezentujących środowiska LGBT+ z Ukrainy, Polski oraz "turystów" z innych krajów.

+++++

Osobny apel przeciw zorganizowaniu w Warszawie "Kijów Pride", podobny do kierowanego do prezydenta Andrzeja Dudy apelu ukraińskiego ruchu "Wszyscy razem" oraz ukraińskich i polskich obrońców życia i rodziny, wystosowali także w mediach społecznościowych ukraińscy żołnierze.

Żołnierze uważają ów spęd degeneracji i słabości, za prowokację wymierzoną w stosunki polsko - ukraińskie i w pełni potępiają jego organizację
- czytamy na Twitterze, gdzie można obejrzeć film z wypowiedzią samych żołnierzy.

Żołnierze Karpackiej Siczy o organizowanym przez środowisko LGBT #KyivPride - wydarzeniu przypadającym na 25 czerwca w Warszawie. Żołnierze uważają ów spęd degeneracji i słabości, za prowokację wymierzoną w stosunki polsko - ukraińskie i w pełni potępiają jego organizację. pic.twitter.com/8s7iOngdEH

— FTA (@ftamvmnt) June 4, 2022

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 13 sierpnia

Sobota, XIX tydzień zwykły
Stwórz, o mój Boże, we mnie serce czyste
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mt 19, 13-15
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter