30 kwietnia
wtorek
Mariana, Donaty, Tamary
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

"Programuj z Papieżem"

Ocena: 0
619

Miron Mironiuk, założyciel firmy wykorzystującej sztuczną inteligencję w biznesie, na audiencji u papieża Franciszka zainaugurował projekt „Code with Pope” (Programuj z Papieżem).

Fot. Facebook/Miron Mironiuk

Miron Mironiuk spotkał się z papieżem Franciszkiem na audiencji w związku z trwającą konferencją Masterclass Leadership Summit on the Future of Humanity w Pałacu Papieskim w Castel Gandolfo.

Światowa edycja programu edukacyjnego „Code with Pope” (Programuj z Papieżem) będzie dostępna w języku angielskim, hiszpańskim, włoskim oraz polskim. Ma on umożliwić dzieciom z całego świata zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnych do poruszania się w cyfrowej rzeczywistości.

Inicjatywa jest powiązaną z projektem edukacyjnym „Programowanie = Nasz Drugi Język”, którego pilotaż przy współudziale Ministerstwa Cyfryzacji został uruchomiony na początku września w szkołach w czterech polskich gminach: Warszawie, Zduńskiej Woli, Sycowie i Chełmie.

W programie uczestniczy ponad stu nauczycieli i tysiące dzieci, a jego szybka ekspansja planowana jest na rok 2024. W ciągu najbliższych czterech lat program ma na celu dotarcie do wszystkich dzieci w całej Polsce, aby zapewnić im dostęp do najlepszej edukacji w zakresie programowania.

Zdaniem przedsiębiorcy Polacy dysponują ogromnym potencjałem w programowaniu (o czym świadczą liczne sukcesy młodych polskich programistów w konkursach międzynarodowych), co może tę umiejętność uczynić równie powszechną w polskiej edukacji, jak czytanie i pisanie. Mironiuk chce jednak rozszerzyć zasięg programu i dotrzeć do jeszcze większej liczby dzieci i młodzieży z grup wykluczonych z powszechnej nauki programowania w pozostałych krajach świata. Dlatego powstała pierwsza odsłona inicjatywy „Code with…” o zasięgu międzynarodowym, w porozumieniu z papieżem Franciszkiem.

Inicjatywa „Code with Pope” promuje powszechny dostęp do nauki programowania poprzez bezpłatną platformę edukacyjną online dla uczniów w wieku 11-15 lat w Europie, Afryce i Ameryce Łacińskiej.

Dla dzieci to ogromna szansa, aby w przyszłości móc z powodzeniem konkurować na rynku, dzięki wielu nowym i lepiej rozwiniętym kompetencjom. Dodatkowo, jestem dumny z mojego pochodzenia, dlatego pragnę, aby cały świat zobaczył, jak nowoczesnym i rozwijającym się krajem jest Polska

– komentuje Miron Mironiuk.

Polacy od zawsze kierowali się zasadami solidarności, pomagając tym, którzy tej pomocy w danej chwili najbardziej potrzebują. Od wielu lat akcje humanitarne pomagają budować szkoły i studnie w krajach rozwijających się. Dzisiaj my chcemy podzielić się wersją programu, który może pomóc wyrównywać szanse dzieci pochodzących z wykluczonych regionów

- wyjaśnia.

Zdaniem przedsiębiorcy Kościół katolicki także może być promotorem zmniejszania nierówności społecznych w edukacji dzieci i młodzieży. Dzięki temu program „Code with Pope” może dotrzeć do dzieci z regionów i grup o mniejszych perspektywach rozwoju, przekazując im podstawowe umiejętności programowania. Luki edukacyjne w krajach, w których większość stanowią katolicy, nadal są problemem. Takie państwa, jak Meksyk i Kolumbia, plasują się w dolnej trzeciej części wszystkich gospodarek pod względem umiejętności podstawowych, a Filipiny znajdują się wśród dziesięciu ostatnich krajów według rankingu OECD na temat międzynarodowej oceny uczniów.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 30 kwietnia

Wtorek, V Tydzień wielkanocny
Chrystus musiał cierpieć i zmartwychwstać,
aby wejść do swojej chwały.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 14, 27-31a
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Nowenna do MB Królowej Polski 24 kwietnia - 2 maja

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz



Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.



Newsletter