24 stycznia
niedziela
Felicji, Franciszka, Rafała
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Albinosi giną z powodu przesądów

Ocena: 0
1541


Będzie miejscem promocji i ochrony ludności albinoskiej, zwłaszcza dzieci i młodzieży, a także zwalczania przyczyn uprzedzeń, przemocy i marginalizacji ludności albinoskiej wśród społeczności tanzańskiej. Będzie to centrum współpracy z różnymi grupami i organizacjami zaangażowanymi w takie działanie, jak: Shalom Center for Conflict Resolution and Reconciliation (SCCRR), Standing Voice, Mennonite Church itp., a także z rządem Tanzanii.
 Oczekiwane krótkoterminowe korzyści projektu
•    Dać szansę na średnie wykształcenie na wysokim poziomie grupie 16 młodych albinosów i chłopców i dziewcząt każdego roku.
•    Zapewnić bardzo spójną, wysokiej jakości opiekę zdrowotną (szczególnie badania w kierunku raka skóry, opiekę okulistyczną, opiekę dentystyczną) dla 16 młodych mieszkańców, a także okazjonalne obozy zdrowia dla młodzieży i dzieci albinoskich każdego roku.
•    Chronić przed wszelkimi atakami fizycznymi na tę grupę młodzieży albinoskiej, które mają miejsce w Tanzanii z powodu przesądów i szamanizmu (praca z lokalną społecznością i lokalną policją).
•    Stworzyć domową i bezpieczną przestrzeń dla 16 młodych albinosów jednocześnie, sprzyjającą zdrowemu rozwojowi człowieka w bardzo integracyjnej i kochającej atmosferze.
•    Utrzymać bardzo bliskie i silne powiązania z rodzinami i społecznościami lokalnymi (nasi uczniowie spędzają większość wakacji szkolnych w domu, tam, gdzie to możliwe i po zapewnieniu niezbędnego bezpieczeństwa). Członkowie rodziny będą również zapraszani na różne okazje, takie jak: ukończenie szkoły i dni otwarte, a także zwykłe wizyty rodzinne w centrum.

Oczekiwane długoterminowe korzyści projektu
•    Wykształcenie do poziomu A (a może nawet wyższego) co najmniej stu osób, młodych Albinosów pochodzących z biednych rodzin,
•    Zwrócenie uwagi i usunięcie niektórych głównych przyczyn uprzedzeń, przesądów i wykluczenia ludności albinoskiej ze społeczeństwa Tanzanii,
•    W znacznym stopniu przyczynienie się do transformacji społeczeństwa tanzańskiego w zakresie przyjęcia, ochrony i zapewnienia właściwego miejsca tysiącom albinosów w społeczeństwie,
•    Przygotowanie i formowanie młodzieży albinoskiej oraz innych lokalnych mieszkańców do przejęcia centrum w przyszłości.

Ty też możesz pomóc!
Więcej informacji znaleźć można w prezentacji pt. „Lepsze jutro albinosów” na stronie: www.solidarni.sma.pl, pisząc na adres: regionalsmatz@gmail.com, dzwoniąc lub pisząc do Bożeny Latochy – dyrektora CChW „Solidarni” (tel. 517 552 009, ul. Warszawska 826, Borzęcin Duży, 05-083 Zaborów).

A jeżeli ktoś chciałby dołożyć choćby małą cegiełkę do tego wyjątkowego dzieła, może to zrobić, wpłacając na konto: BGŻ BNP Paribas, SMA CChW „Solidarni” PLN 71 1600 1127 1844 3996 6000 0001 z dopiskiem: Albinosi.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 24 stycznia

Niedziela, III Tydzień zwykły
+ Trzecia Niedziela zwykła
«Pójdźcie za Mną, a sprawię, że się staniecie rybakami ludzi».
+ czytania liturgiczne (rok B, I): Jon 3,1-5.10; Ps 25, 4-6.7bc-9; 1 Kor 7,29-31; Mk 1,14-20
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Szukanie sensu (tygodnik Idziemy)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYE-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter