2 kwietnia
niedziela
Wladyslawa, Franciszka, Teodozji
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Atrakcje pod chmurką

Ocena: 4.8
561

Podczas wakacji najmłodsi odpoczywają od swoich szkolnych obowiązków. Warszawskie strefy dla dzieci zapewnią im dobre spędzanie czasu i długie godziny zabawy pod chmurką.

fot. Aleksandra Plichta

PLAC ZABAW W POWSINIE

Jedną z atrakcji Parku Kultury w Powsinie stanowi ogromny plac zabaw dla najmłodszych. Podzielony na kilka stref, dedykowany jest dzieciom w różnym wieku. Dodatkowo wszystkie urządzenia umożliwiają dostęp dzieciom z niepełnosprawnościami. Wśród atrakcji są m.in. zestawy do wspinaczek, piaskownice, huśtawki, trampoliny, karuzele oraz zjeżdżalnie. Plac zabaw oferuje też scenę przeznaczoną do zabaw z animatorami i organizacji małych przedstawień teatralnych. W jej pobliżu można odpocząć w przestrzeni wypoczynkowej oraz napić się wody ze źródełka.

Tuż obok znajduje się ogród muzyczny wyposażony w ksylofony, bębny i dzwony, a także przestrzeń do gier podwórkowych. Na skraju placu powstała ściana i fragment chodnika przeznaczone do rysowania kredą. Dodatkowo są tu także tunele i przejścia wykonane z pędów różnych gatunków wierzb, umożliwiające np. zabawę w chowanego. To miejsce atrakcyjne także dla starszych dzieci oraz osób dorosłych – do dyspozycji jest pająk złożony z lin, stanowiska do street workoutu oraz tyrolka, która zapewni dodatkowe emocje. Chętni na dawkę sportu mogą skorzystać z dwóch zadaszonych kortów tenisowych.

 


JURAJSKI PLAC ZABAW

Położony na Ursynowie plac zabaw „z dinozaurami” jest z pewnością najbardziej oryginalnym tego typu miejscem w Warszawie. Znajdują się tam dwa ogromne drewniane dinozaury, stanowisko „archeologiczne”, gdzie maluchy mogą odkopać szkielet dinozaura, podwójne stanowisko do zjeżdżania na linie oraz bezpieczne konstrukcje z lin. Cały plac pokryty jest dla bezpieczeństwa podopiecznych gumowaną nawierzchnią. Jego dokładny adres to ul. Puszczyka 18.

 


PING PONG NA TRAWIE

W parku Agrykola przez pięć wakacyjnych weekendów w godzinach 10–19 organizowany jest cykl pikników „Pingpong na trawie”. Podczas nich można nauczyć się grać w tenisa stołowego pod okiem instruktorów, wziąć udział w amatorskich miniturniejach tenisa stołowego z nagrodami (rozgrywanych o 13.00, 15.00 i 17.00), a także wziąć udział w grach, zabawach i konkursach sprawnościowych. Wydarzenie organizuje Polski Związek Tenisa Stołowego. Udział w piknikach jest bezpłatny.

 


MORSKI PLAC ZABAW

Na warszawskim Gocławiu, przy ulicy Abrahama 8, w samym środku blokowiska, położony jest bardzo przyjemny teren rekreacyjny. Znajduje się tam jeziorko, które stanowi temat przewodni dla tamtejszego placu zabaw. Ma on bowiem morski charakter. Jego centralną budowlą jest „wrak” statku, po którym można się wspinać, wchodzić do „kajut” i odgrywać pirackie scenki. Oprócz tego znajdziemy tu kilka innych utrzymanych w wodnym klimacie atrakcji, zarówno dla małych, jak i dużych. Są wysokie i niższe pająki do wspinania, huśtawki, zjeżdżalnie czy obrotowe platformy. Cały teren jest ogrodzony i różnorodny – składa się z piasku, żwirku i tartanu.

Dodatkowo przy jeziorku jest molo, są mostki, szuwary i stanowiska dla wędkarzy, a nawet tawerna, w której można zjeść obiad, położona nad samą wodą. Sportowy akcent stanowi boisko do siatkówki plażowej, siłownia pod chmurką i piękne trawiaste tereny, gdzie można położyć się na kocu czy zorganizować rodzinny piknik. Po jeziorku można pływać na rowerach wodnych.

 


SENSORYCZNY PLAC ZABAW

Na warszawskim Bródnie, w samym sercu Parku Bródnowskiego, znajduje się spory plac zabaw. Są tam wszystkie potrzebne do udanej zabawy sprzęty – m.in. karuzele, huśtawki, piaskownice, ścianki sensoryczne i edukacyjne. Jest też boisko do koszykówki, piłki nożnej i rampy do jazdy na deskorolce. Jednak główną atrakcję tego miejsca stanowi mieszczący się tam ogród sensoryczny. Oddziałuje on na wszystkie pięć zmysłów: węch, wzrok, dotyk, słuch i smak i został przystosowany także dla dzieci z niepełnosprawnościami.

 


WARSZTATY GIMNASTYCZNE

Warsztaty gimnastyczne z KSGA Legion Warszawa to sobotnia propozycja dla najmłodszych. Odbywają się one regularnie w każdą sobotę wakacji o godz. 13.30 w Plażówce Saska, ul. Wał Miedzeszyński 389. Gimnastyka artystyczna to forma ćwiczeń dla dziewcząt, która jest jedną z najpiękniejszych i jednocześnie jedną z trudniejszych olimpijskich dyscyplin sportowych. W ramach warsztatów w formie zabawy dostosowanej do wieku dzieci mogą nauczyć się podstawowych elementów gimnastycznych oraz spróbować swoich sił z przyborami gimnastycznymi pod okiem profesjonalnej i wykwalifikowanej kadry. Warsztaty są bezpłatne.

W wakacje warto zadbać o to, by dzieci nie nudziły się w domu, spędzając czas na przeglądaniu Internetu. Stolica wyszła tym oczekiwaniom naprzeciw i przygotowała dla najmłodszych wiele miejsc, w których mogą w bezpieczny sposób się wyszaleć.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 2 kwietnia

Niedziela Palmowa
Dla nas Chrystus stał się posłusznym aż do śmierci,
i to śmierci krzyżowej.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mt 26,14-27,66
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Komentarz „Idziemy” - Rozdarta zasłona


ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz

- Reklama -


Najczęściej czytane artykuły

Materiał Partnera PortaluNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter