15 listopada
piątek
Alberta, Leopolda
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Bp Guzdek: niech bezpieczeństwo naszej Ojczyzny będzie wspólnym celem, który nas łączy

Ocena: 0
157

– Nie podnośmy, a nawet nie dotykajmy, kamienia rzuconego w naszą stronę, aby nie zarazić się nienawiścią. Niech bezpieczeństwo naszej Ojczyzny będzie wspólnym celem, który nas łączy – apeluje biskup polowy Józef Guzdek.

fot.Wikipedia, CC BY-SA 3.0


– Nie podnośmy, a nawet nie dotykajmy, kamienia rzuconego w naszą stronę, aby nie zarazić się nienawiścią. Niech bezpieczeństwo naszej Ojczyzny będzie wspólnym celem, który nas łączy – apeluje w przeddzień uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Święta Wojska Polskiego biskup polowy Józef Guzdek. Ordynariusz Wojska Polskiego w przesłaniu zamieszczonym na stronie internetowej Ordynariatu Polowego i rozesłanym kapelanom wojskowym w całej Polsce, zachęca do modlitw w intencji poległych żołnierzy, a także do szacunku wobec wojska, strzegącego naszych granic.

Biskup polowy przypomina w przesłaniu, że zwycięstwo na przedpolach Warszawy w 1920 roku, na pamiątkę którego obchodzone jest Święto Wojska Polskiego, zadecydowało nie tylko o przyszłości młodego państwa polskiego, odrodzonego w 1918 roku, ale także o kształcie chrześcijańskiej Europy. Wspominając Cud nad Wisłą dziękujmy Bogu, że był natchnieniem, źródłem sił i najgłębszych motywacji dla naszych Rodaków w tym trudnym, wojennym czasie. Wspólna modlitwa, udział we Mszach św. i procesjach błagalnych jednoczyły wszystkich wokół najważniejszej sprawy w tamtym czasie – wokół obrony wolności i niepodległości Ojczyzny – stwierdza bp Guzdek.

Hierarcha podkreśla, że poległym i zmarłym wdzięczność okażemy podczas modlitwy w kościołach i kaplicach, a także uczestnicząc w okolicznościowych spotkaniach i apelach.

Jak zauważa ordynariusz wojskowy, „szacunek i wdzięczność chcemy wyrazić także żołnierzom, którzy dziś stoją na straży pokoju i bezpieczeństwa naszych granic”. Podkreślił, że współczesne pokolenie żołnierzy „angażuje się w walkę ze złem, terroryzmem, także daleko poza granicami naszej Ojczyzny, ale zawsze z myślą o bezpieczeństwie tej, która jest naszą Matką”.

Biskup apeluje, aby w Święto Wojska prosić Boga o „wsparcie w realizacji trudnej i odpowiedzialnej misji Polskich Sił Zbrojnych”. Zachęca też do modlitwy o pokój. Prośmy o dar Chrystusowego pokoju najpierw w naszych sercach, w rodzinach, w naszym państwie i na całym świecie. Nie podnośmy, a nawet nie dotykajmy, kamienia rzuconego w naszą stronę, aby nie zarazić się nienawiścią. Niech bezpieczeństwo naszej Ojczyzny będzie wspólnym celem, który nas łączy – stwierdza.

Na koniec zawierza „żołnierzy i wszystkich, którzy służą bezpieczeństwu i stoją na straży wolności naszej Ojczyzny”, Maryi – Hetmance Żołnierza Polskiego.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 15 listopada

Nabierzcie ducha i podnieście głowy,
ponieważ zbliża się wasze odkupienie.

Dziś w Kościele:
+ piątek, XXXII tydzień zwykły, wspomnienie dowolne św. Alberta Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Mdr 13,1-9; Ps 19,2-3.4-5ab; Łk 17,26-37
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Nasze patronaty


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -