26 kwietnia
piątek
Marzeny, Klaudiusza, Marii
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Budżet partycypacyjny

Ocena: 0
1411
Tylko do 17 lutego można zgłaszać swoje projekty do zrealizowania w ramach Budżetu Partycypacyjnego 2016.
O tym, na jakie inwestycje w osiemnastu dzielnicach Warszawy zostanie przeznaczona część budżetu stolicy na 2016 rok, ich mieszkańcy mogą współdecydować po raz drugi. Do rozdysponowania jest w sumie 51 215 551 zł, czyli niemal dwa razy tyle co w roku ubiegłym.

Najwięcej pieniędzy mają Śródmieście (6,2 mln zł), Ursynów (6,1 mln zł), Mokotów (5,4 mln zł) i Praga Południe (4,17 mln zł). Najmniej – Wesoła (600 tys. zł), Rembertów (648 tys. zł) i Wilanów (800 tys. zł). Większe dzielnice zostały podzielone na rejony, z których każdy dysponuje tylko z góry określoną częścią pieniędzy.

Projekt inwestycji – może to być np. budowa lub odnowa placu zabaw, budowa miejsc parkingowych, położenie chodnika, zakup ławek w parku, książek do bibliotek, Internet bezprzewodowy, sfinansowanie nauki języków lub każda inna inwestycja służąca dobru mieszkańców – może złożyć każdy, nawet niezameldowany mieszkaniec każdej z osiemnastu dzielnic stolicy. Pełnoletni lub niepełnoletni – za zgodą rodzica lub opiekuna prawnego.

Projekty, zawierające opis pomysłu i załączniki, o które trzeba pytać w urzędach dzielnic, można składać na poziomie dzielnicy i rejonu. Warto pamiętać, że koszt projektu nie może być wyższy niż kwota budżetu dzielnicy lub rejonu, oraz nie zapominać o zasadzie: im tańsze inwestycje, tym więcej w ramach budżetu można ich zrealizować.

Kolejne etapy to: do 28 lutego weryfikacja wstępna zgłoszonych projektów; do 22 marca publiczne dyskusje nad projektami; do 1 kwietnia preselekcja projektów, do 22 maja weryfikacja szczegółowa, do 29 maja stworzenie listy zweryfikowanych projektów; od 16 do 26 czerwca głosowanie mieszkańców na projekty i do 10 lipca ogłoszenie listy projektów do realizacji.

Informacje na temat zasad składania projektów, podziału dzielnic i limitów znajdują się na stronach internetowych urzędów dzielnic oraz stronie www.twojbudzet.um.warszawa.pl.

oprac. Radek Molenda
Idziemy nr 5 (488), 1 lutego 2015 r.



PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 26 kwietnia

Piątek, IV Tydzień wielkanocny
Ja jestem drogą i prawdą, i życiem.
Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 14, 1-6
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Nowenna do MB Królowej Polski 24 kwietnia - 2 maja

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz



Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.



Newsletter